Adıyaman Belediyesi’nden Örnek Proje

Adıyaman ilinde Akıllı Şehir Projesini uygulamaya koymak için Adıyaman Belediyesi gerekli adımları attı. Akıllı Şehir Projesi daha önce Gaziantep ilimiz tarafından uygulanmıştı.

Adıyaman Belediyesi’nden Örnek Proje

Projeyi hayata geçirmek için belediye yetkilileri toplantı yaptı. Projeyi başarılı bir şekilde uygulayan il olan Gaziantep’ten ise konuyla ilgili destek alındı. Şimdi bu projenin Adıyaman’da da uygulanması için adımlar atılmaya başlanıyor.

Akıllı Şehir Projesi Adıyaman’da

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç önderliğinde yapılan toplantıya belediye başkanları ile diğer belediye yetkilileri katılım gösterdi. Toplantıda daha önce Gaziantep ilinde uygulanan Akıllı Şehir Projesinin detayları konuşuldu. Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi İse Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında görevli teknik personelinden alındı.

Gaziantep ilinin ardından Adıyaman’da da Akıllı Şehir Projesinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Akıllı Şehir Projesinin Hedefi Nedir?

Gerçektirilen toplantı sonrasında hayata geçirilmesi planlanan Akıllı Şehir Projesinin içeriği ise merak edildi. Proje ile şehirde coğrafi bilgi sistemleri ve harita tabanlı uygulamalar hayata geçirilecek. Ayrıca belediye karar destek sistemleri, mahalle kartlarının oluşturulması da proje içeriğinde yer alan diğer konu başlıkları.

Akıllı Şehir Projesi ile Adıyaman ilinde, personel performans sistemlerinin ölçümü, bu performansların iyileştirilmesi ve geliştirilmesi konularını da içeren yenilikler getirileceği duyurusu yapıldı. Projenin ne zaman hayata geçeceği konusunda henüz net bir bilgi olmayıp, Adıyaman Belediyesi yetkililerinden ilerleyen günlerde gelecek açıklama bekleniyor.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü