Ankara Büyükşehir Belediyesinden Kadınlar İçin Proje

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş, kadınlar için yapılacak olan kadın barınma evi için onay verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Kadınlar İçin Proje

Yapılacak olan proje ile kadınlar hem barınma ihtiyaçlarını giderirken hem de barındıkları ev içinde meslek de öğrenecekler. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş, bu yapmış oldukları proje ile güçlü kadınların olduğu güçlü yarınlar mantığı ile devam edeceklerini ve bu tür projelerin her belediye tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti. Yapılacak olan proje için Başkan Yavaş, İngiltere, Danimarka ve Hollanda gibi ülkelerde bulunan barınma evlerinin sistemlerini inceledi. Ve yapmış olduğu incelemeler ile ülkemiz için en iyi koşulları geliştirdi.

Barınma Evinde Neler Olacak

Kadın barınma evi projesinin, 8 ay içinde bitmesi hedefleniyor. Yapılacak olan barınma evlerinin kapasitesi ise 60 yatak olarak belirlendi. Kadın barınma evlerinde, meslek atölyeleri de yer alacak. Bu sayede kadınlar, meslek öğrenmeye başlayacaklar ve öğrenmiş oldukları meslekler üzerinden iş bulma imkânları da olacak.

Bu sayede kadınlar ekonomik olarak özgürlüklerine de kavuşacaklar. Aynı zamanda yapılan bir diğer değişik ise daha öncesinde 12 yaş ve üstü olan erkek çocuklar, anneleri ile birlikte bu evlerde kalamıyordu. Ama bu yapılacak olan barınma evlerinde aile odaları da yer alacak ve bu sayede 12 yaşından büyük olan erkek çocukları bile anneleri ile birlikte kalabilme şansı yakalayacak.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü