Ankara'da Üst Geçit Skandalı

Geçtiğimiz aylarda Ankara Kızılay Ziya Gökalp ve Selanik Caddeleri kesişiminde yer alan üst geçidin miadını doldurması sebebiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sökülme çalışmalarına başlanmıştı.

Belediye Projeleri 23.02.2020, 20:58 23.02.2020, 21:00 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Ankara'da Üst Geçit Skandalı

Ankara'nın göbeğinde üst geçit skandalı yaşandı. Geçtiğimiz aylarda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hummalı çalışması ile gerçekleşen Ankara'nın Kızılay semtinde Ziya Gökalp ve Selanik Caddeleri’nin kesişiminde yer alan üst geçidin sökülmesi planlandı. Üst geçidin altında faaliyet gösteren esnaf belediyenin bu çalışması karşısında konuyu mahkemeye taşımıştı. İdari mahkeme dosyada yürütmeyi durdurma kararı verince üst geçitin durumu aylardır bekliyordu. Ancak dün akşam saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından köprünün vinç yardımıyla orta bölümünden komple söküm işlemlerini gerçekleştiği haberine ulaşıldı. Esnaf belediyenin yaptığı yıkım işleminin mahkemeye itiraz edilen kararın beklenmeden gerçekleştiğine dair ifadelerde bulundu.

Mahkeme Kararını Beklemediler

Ankara'nın göbeğinde Kızılay'da yer alan Ziya Gökalp ve Selanik Caddeleri kesişiminde üst geçidin miadını doldurduğu gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanları tarafından sökülme işlemlerine başlanmıştı. Ancak köprünün altında faaliyet gösteren 2 esnaf olayı mahkemeye taşıdı. Esnafların avukatı Cemali Korkmaz belediyenin mahkemeden çıkacak olan kararı beklemeden yıkım işlemlerini gerçekleştirdiğini ifade etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi ise dün akşam saatlerinde köprünün altında yer alan beton yığınlarını topladı ve geçidin giriş kısmına güvenlik için demir bariyerler konulurken, merdivenlerin çıkışlarına ise şeritler çekildi. Esnaf belediyenin böyle bir çalışma yaptığından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş'ın haberdar olmadığını iddia etti.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü