Ankara Sokaklarında Virüs Temizliği

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri tarafından yapılan çalışmalar Ankaralıları hayretler içerisinde bıraktı. Yapılan çalışmalarda özel kıyafetler giymiş görevliler metro ve Ankaray istasyonlarında virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek için dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Belediye Projeleri 06.03.2020, 21:21 Fatih OĞUR
Ankara Sokaklarında Virüs Temizliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde dünyanın alarma geçtiği Coronavirüs salgını ile ilgili önemli bir adım attı. Vatandaşın en çok ayak bastığı metro ve Ankaray istasyonlarına virüs temizliği yaparak gereken dezenfeksiyon çalışmalarını başlattı. Özel kıyafetler giyen ve inanılmaz bir çaba gösteren temizlik personelleri koordineli bir şekilde ellerinde özel kimyasal ekipmanlarla birlikte dört bir tarafı ilaçladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan bu karar Ankaralılar tarafından takdirle karşılandı.

Diğer Şehirler Örnek Almalı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla belediye ekiplerinin hızlı bir şekilde başladığı virüs kaynaklı salgınlardan korunmak amacıyla temizlik çalışmaları büyük bir gayretle devam ediyor. Ankaralıları büyük oranda sevindiren bu temizlik çalışması diğer şehirlere de örnek olması yönünde umut ediliyor. Özellikle metropollerde yaşayan insan popülasyonun yoğun olması sebebiyle dünya çapında hızlı bir şekilde yayılan coronavirüs salgınından korunmak amacıyla mutlaka dezenfeksiyon çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, belediye ekiplerine gereken taleplerini ilettiler. İlerleyen günlerde Türkiye çapında büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere diğer şehirlerin belediye başkanlıkları Ankara'nın gerçekleştirdiği Coronavirüs salgını ile mücadele için temizlik çalışmalarını örnek alacak mı?

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü