Bağlar Yeniden Canlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemeler yapmak için Diyarbakır’a geldi.

Belediye Projeleri 26.01.2020, 22:34 Fatih OĞUR
Bağlar Yeniden Canlanacak

Diyarbakır’a gelmişken Bağlar ilçesini de ziyaret etmeyi unutmadı. İlçede birçok yeri gezdi ve projeleri açıkladı. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Ancak ilçenin canlanmaya ihtiyacı var. Bu yüzden Bakan Murat Kurum, Bağlar’ı gezdi ve yapılacak projelerden bahsetti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı projeler, Diyarbakır halkı tarafından sevinçle karşılandı. Tüm şehir, bu projeyi konuştu.

Bağlar, Eski Güzelliğine Geri Dönecek

Diyarbakır, doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle biliniyor. Her ilçesinde hayranlık uyandıran tarih izleri var. Bu ilçelerden biri de Bağlar. Ancak Bağlar ilçesi son zamanlarda oldukça yıpranmış durumda. Bu yüzden Çevre ve Şehircilik Bakanı, Bağlar ilçesinin eski canlılığını kazanması için projeler tasarladı. Bu projeleri Diyarbakır ziyareti sırasında halkla paylaştı.

Proje kapsamında ilçede millet bahçesi, kentsel dönüşüm, Sakarya Caddesi’nde yenilenme ve sanayi bölgesi yapımı gerçekleşecek. Böylelikle ilçenin havası değişecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, projelerinin detaylarını verdikten sonra tören hakkında da bilgi verdi. Projeler bir sene içerisinde tamamlandıktan sonra açılış törenleri Bursa şehir merkezinde yapılacak. Tüm kalpler, şehrin merkezinde atacak.

Bu proje sayesinde Bağlar ilçesi turizm çekmeye de devam edecek. Böylelikle hem ülke hem de Bursa ekonomik ve siyasi yönden kazanmış olacak.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü