Başkente Bisiklet Yolu Geliyor

Ankara’ya 6 güzergahtan oluşan “Bisiklet Yolu Projesi ”nin müjdesini veren Ankara Büyük şehir Belediyesi, 53,7 kilometre olacak bu yolu yapmaya 3 ay içinde başlayacaklarını duyurdu.

Belediye Projeleri 04.12.2019, 17:47 Fatih OĞUR
Başkente Bisiklet Yolu Geliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Konferans Salonu'nda EGO Genel Müdürlüğünce düzenlenen programla tanıtılan “Bisiklet Yolu Projesi “nin içeriğine yönelik olarak 6 güzergâhın olacağı, toplam uzunluğunun 53,7 kilometre olacağı bilgilerini dile getirildi. Konferansa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılarak açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Konferans Salonu'nda yaptığı konuşmasında ulaşım hizmetinin kentsel hizmetler içerisinde insan yaşantısını en etkili şekilde etkileyen hizmet alanı olduğunu bu yüzden bu alanda ki projeleri öncelik alarak halkın yaşam kalitesini de iyileştirmeyi hedef aldıklarını dile getirdi.

Sağlıklı kolay ulaşımın yolu

Sağlıklı ve kolay ulaşımı amaçladıklarını dile getiren Mansur Yavaş hazırladıkları projeye 3 ay içerisinde başlamayı planladıklarını ve bir yıl içinde de bitirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Metro istasyonlarının merdivenlerinde olan bisiklet kanalları, vagonlarda ki bisiklet koyma aparatları ve otobüslerin bisiklet taşıyabilmesi adına düzenlenmesi bisiklet kullanıcılarını epey memnun etmişti.

Yavaş, bisiklet sürücüsü pek çok kişinin olduğunu ve bu kişilerin güvenliklerini önemsediklerini, projeleri yaparken bu hususları ön plana alarak projelerini yaptıklarını dile getirdi. Bisiklet Yolu Projesi Milli Kütüphane-Bahçelievler, Mustafa Kemal-Söğütözü-Üniversiteler, Ümitköy-Bağlıca, Batıkent- Ostim-İvedik, Eryaman ve Çubuk-Pursaklar güzergâhların da etap yapılmaya başlanacak. İlerleyen zamanlarda tüm yapılan bisiklet yollarının birleştirilmesi de planlanıyor.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü