Belediyelerin Borçları AK Parti'nin Gündeminde

Son yerel seçimlerden sonra görevi devralan belediye başkanları illerin borçları nedeniyle milletvekillerine yaşadıkları problemleri iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyu detaylı inceliyor.

Belediyelerin Borçları AK Parti'nin Gündeminde

Geçtiğimiz aylarda yapılan belediye seçimleri sonrasında göreve yeni gelen belediye başkanları bulundukları illerin eski borçları nedeniyle birçok problem yaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise milletvekilleri aracılığıyla belediye başkanlarının bu sorunlarını detaylı bir şekilde takip ediyor. Ayrıca Erdoğan İller Bankası kesintilerinin daha az olması yönünde çalışma yapılmasını talep etti. Geçtiğimiz günlerde belediye başkanlarının yaşadığı borç konusu, yapılan toplantıda geniş bir gündemde yer aldı. Toplantı esnasında birçok AK Partili milletvekilinin belediye başkanlarının sorununu anlatması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a İller Bankası kesintisinin düşürülmesi ile ilgili talimat verdi.

İller Bankası Faiz İndirimi Yapacak

Yapılan toplantıda belediyelerin İller Bankası'ndan alacağı tutar karşısında borcundan kestiğini belirten belediye başkanları bankanın borç ödeme zamanında faiz yüzdelerini dönem dönem artırdığını dile getirdi. Ayrıca Türkiye genelinde birçok milletvekili kendisine belediye başkanlarından gelen şikayetler sonucunda böyle bir konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiklerini kamuoyu ile paylaştı. Cumhurbaşkanı konu ile ilgili yakından çalışma yapması içinKurum ise konuyla ilgili açıklama yaparak İller Bankası’nın belediyelerin mağdur olmaması açısından borç kesinti oranında iyileşmeye gittiğini açıkladı.

Yorumlar (0)
13°
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü