Bursa Osmangazi İlçesinde Bakım Rehabilitasyon Merkezi

Ggeçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan Bursa Osmangazi ilçesinde Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi büyük bir ilgi ile faaliyetlerine başladı.

Bursa Osmangazi İlçesinde Bakım Rehabilitasyon Merkezi

Bursa halkı tarafından merakla beklenen Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi inşaatının çalışmalarına geçtiğimiz aylarda başlanmıştı. Proje Türkiye'de bir ilk olması sebebiyle oldukça ilgi gördü. Merkezinin Demirtaş Mahallesi'nde olduğu Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi toplamda 14.162 metrekare büyüklüğünde bir arazi üzerine inşa edildi. Yetkililer bu merkezin 200 yatak kapasiteli huzurevi konseptinde yaşlı, zihinsel ve bedensel engelli insanlara günlük bakım olacak şekilde hizmet vereceğini açıkladı. Bakım hizmetlerinin yanında müzik, tiyatro, spor gibi sosyal faaliyetler de yer alacak. Ayrıca hastalar el becerilerini geliştirerek kendilerine göre hobi edinebilecek. Merkezde çeşitli aktivitelerin yanı sıra iş atölyeleri, müzik salonu, dinlenme odası ve konukevi gibi yaklaşık 112 oda yer alacak.

Engelliler de Faydalanacak

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde gerçekleşecek olan ve Türkiye'de bir ilk olarak adlandırılan Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi toplamda 500 kişiye hizmet verecek. 200 yaşlı, 150 alzehimer hastası ve toplamda 150 engelli vatandaşımıza her türlü desteği sağlayacak olan merkezde kaliteli bir yaşam amaçlanıyor. Bursa valiliği'nden yapılan açıklamaya göre alzheimer hastaları için gündüz bakımevi ve yaşlı hastalar için huzurevi niteliğinde çalışacak olan merkezden yetkili uzman personeller görev yapacak. Odalar tek yada çift kişilik olacak şekilde dizayn edilecek.

Yorumlar (0)
-2°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü