Büyükşehir Belediyesi Projeleri Gündem Oldu

Ankara’da Türkiye Belediyeler Birliği kapsamında Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre Sergisi yapılmıştı. Bu sergiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’da katıldı. Sergide Gaziantep Büyükşehir Belediyesi projeleri çok konuşuldu.

Büyükşehir Belediyesi Projeleri Gündem Oldu

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre Sergisi Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu kongre adına iş birliği içine girdi. Kongrede vatandaşa daha iyi hizmet sunmanın yolları konuşuldu. Ulaşım, güvenlik, akıllı teknolojiler, yapay zeka, sağlık ve yönetim alanlarında gelişme yapılması gerektiği söylendi. Bu konuşmalar sırasında gözler Gaziantep Belediyesi’nin sunduğu projeler de değerlendirildi. Projeleri değerlendirenler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yerel yönetim temsilcileri ve TBB vardı.

Projede değerlendirmesi sırasında da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ta bulundu.

Akıllı Şehir, Marka Şehirlerin Çözüm Yolu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akıllı Şehir ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kavramın 1990 yıllarına dayandığını söyledi. Güvenlik, altyapı, yönetim, sağlık ve eğitim gibi konularda avantaj sağlayacağını belirtti. Türk vatandaşlarına iyi hizmet vermek için çok önemli olduğunu vurguladı. Marka şehirlerin ve olmak isteyenlerin bu projeye destek vermesi gerektiğinin altını çizdi.

İstanbul, Ankara ve Konya gibi büyükşehirlerden de hemen destek geldi. Gaziantep ise hep yanında olduklarını söyledi.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü