Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosunda Yeniden Çalışmalara Başlandı

Uzun zamandır durmuş olan Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattında çalışmalara yeniden başardı.  

Belediye Projeleri 28.01.2020, 22:19 Fatih OĞUR
Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosunda Yeniden Çalışmalara Başlandı

Metro Hattında ki çalışmaların başlatıldığı bu törene, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Sancaktepe’de düzenlenen törende Tunnel Boring Machine makinası şantiye alanına indirildi. İmamoğlu yaptığı konuşmada hattın yapımında görev alan ve bu bağlamda emeği geçen herkese önemli katkılarından dolayı teşekkür etmeyi de unutmadı. Başta Sayın Sözen olmak üzere İstanbul’da büyükşehir belediye başkanlığı yapıp şehrimize katkı sağlayan yöneticilerinde emeklerini hatırlatarak İmamoğlu teşekkürlerini dile getirdi. İstanbul halkının yıllar boyu en şikâyetçi olduğu konu kuşkusuz ulaşımdır. İmamoğlu toplu taşımanın halk için önemini anladıklarını ve yapılan projelerle bu alana öncelik verdiklerini en önde de metronun geldiğini dile getirdi. Ulaşım alt yapısının gelişmesi ve çeşitlenmesi içinde çalışmalar sürdürülüyor.

İmamoğlu Konuşma Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Sancaktepe’de ki törende projeyle ilgili ayrıntıları da paylaştı. Metro’nun milli bir mesele olduğunu ve şehirde ki metroya kazandırılması gereken yüzlerde kilometrelik yer olduğunu aktaran İmamoğlu şimdiye kadar yapılmış olanın daha fazlasını yapma konusunda idaası olduğunun altını çizdi. 8 istasyonu bulunacak Çekmeköy-Sancaktepe ve Sultanbeyli metro hattı tek yönlü istikamette 64 bin 800 yolcu taşıyacak. Hattın yapımı tamamlandığın da var olan ve yapımı süren ve yapılacak olan metro hatlarıyla da uyumlu bir şekilde çalışması planlanıyor. Ayrıca metroya ulaşımı kolay hale getirmek için diğer toplu ulaşım araçlarının da düzenlenmesi yapılabilir. Önemli olan düzenli bağlantılı ve çok kapsamlı toplu taşıma sisteminin oturtulması

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü