Düziçi Belediyesine Tepki Yağdı

Osmaniye şehrinde bulunan Düziçi ilçesi hiç görülmemiş bir proje başlattı. Ve ilçeye giren araçlardan, otopark girişlerinde olduğu gibi ücret almaya başladı.

Belediye Projeleri 08.01.2020, 16:43 29.01.2020, 22:45 Muharrem KARAKUŞ
Düziçi Belediyesine Tepki Yağdı

Düziçi belediyesinin kararına göre ilçeye giren taksilerden, TIR’lardan, Minibüslerden, kamyonlardan ve hafif ticari araçlardan giriş ücreti alınmaya başlandı. İlçenin girişinde ise zabıta görevlileri bekledi ve gelen araçlardan ücret almaya başladı. Yapılan bu uygulamanın amacının ise ilçeye giren araçların yer işgali yaptıkları ve bu nedenle işgal ücreti ödemeleri için bu çalışmanın yapıldığı savunuldu. Konunun duyulması ve tepki alması üzerine Düziçi Belediye Başkanından her hangi bir açıklama gelmedi. Yapılan uyulama, ilçeye girip, çıkan şoförler tarafından tepki aldı.

Yapılan Ücretli Uygulama Durduruldu

Osmaniye’nin Düziçi Belediyesi, yapmış oldukları meclis toplantısında böyle bir karar aldı ve uygulamaya başladı. Fakat yapılan bu uygulama şoförlerin oldukça tepkisini aldı. Uygulamanın duyulması ve uygulamaya yapılan tepkiler nedeni ile çalışmalar durduruldu. Ve ilçenin girişinde şoförleri durdurarak, ücret alan zabıta ekipleri de bölgeden çekildi.

Yapılan uygulama kapsamında; Tır kullanıcılarında 25 lira, Kamyonculardan 20 lira ve minibüslerden ise 15 lira alındı. Ve bunlara ek olarak; kamyonet kullananlardan 15, ticari araç kullanıcılarından 10 lira ve taksicilerden ise 5 lira alındı. Bu uygulama ve alınan ücretlerin yüksek olması da dikkat çekti. Belediye ise bu kararı durdurdu.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü