İETT Tarafından Şoförlerine Eğitim

İETT, şoförlerine eğitim vermeye devam ediyor ve eğitimlerine yenilik katıyor. İETT almış olduğu yeni eğitim kararı ile daha kapsamlı ve detaylı bir eğitime başlıyor.

Belediye Projeleri 05.01.2020, 14:57 Onur DİMLİ
İETT Tarafından Şoförlerine Eğitim

İETT, şoförlerine kişisel eğitim sağlayacaklarını belirtti. İETT’nin açıklamasına göre şoförler aynı zamanda aldıkları eğitim sonrasında da izlenecekler. İzlemeye alınan şoförlerin, ayrı ayrı yol haritaları çıkarılacak. Ve bu harita üzerinden, hangi şoförün ne eksiği var ve hangi açıdan sorunlu gibi detaylar ortaya çıkartılacak. Sonrasında, şoförlerin bu analizlerine göre tekrar eğitime alınacaklar. Fakat sonrasında uygulanacak olan eğitim ise bireysel olarak yapılacak. Bu eğitim yöntemi ile İstanbul toplu taşımada şoförlerin daha eğitimli ve iyileştirilmiş yönleri ortaya çıkartılacak.

İlk Etap İçin 205 Personel Eğitim Görecek

İETT tarafından verilen bu eğitim kararına göre il etapta toplam olarak 250 personel eğitim görecek. Bu 250 personel; 180 kişiden oluşan İETT şoförü, 60 kişiden oluşan peron amiri ve bunların yanı sırada 10 kişilik müdürlerden oluşacak. Bu eğitim ile görecekleri dersler farklılık gösteriyor. Eğitimler iki etap şeklinde gerçekleşecek. Eğitimler sonrasında ise şoförler özellikle, yolcu otobüslerine yerleştirilen ara kutular vasıtası ile izlenecek. Eğitimde öğrenmiş olduklarının aksine ters bir işlem yaptıklarında, tekrardan eğitime alınacaklar. Bu proje ile hedeflenen daha güvenli ve daha saygılı yolculuğun sağlanması aynı zamanda; otobüslerde yaşanan zararları tasarrufa çevirmek olduğu yönünde de açıklama yapıldı.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü