İmamoğlu, Erdoğan’a Mektup Verdi

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresinde önemli isimler vardı. Kongreye, büyükşehir belediye başkanları katıldı. Ancak kongre, planlanan şekilde ilerlemedi. Bu da birçok soruna neden oldu.

Belediye Projeleri 19.01.2020, 14:12 Soner YARDIM
İmamoğlu, Erdoğan’a Mektup Verdi

CHP’li belediye başkanları, kongre sırasında bir an da kongreye devam etmeyeceklerini bildirdiler. Bu karar, birçok insanı şaşkına çevirdi. CHP ise bu kararı, kongrenin belirtildiği gibi gitmemesinden dolayı olduğunu açıkladı. Ancak bu sırada önemli bir olay da yaşamdı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a projelerinin yer aldığı bir mektup verdi. Bu iki olay basında çok konuşuldu.

Kongrede dikkat çeken başka olay ise kongrenin belirtildiği gibi gitmemesiydi. Kongre öncesinde sinyalizasyon çalışmalarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ödül verileceği söylenmişti. Ekrem İmamoğlu ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan alacaktı. Ancak söylenilen gibi olmadı.

Bunun üzerine Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bilişim teknolojileri alanında birçok projesi olduğunu ve bu projeyle ilgili seçici bir kurulun kurulduğunu söyledi. Sinyalizasyon alanında da özel yazılımlar geliştirmeye başladıklarını açıkladı. Bu ve daha birçok İstanbul projesini anlatan mektubu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiğini belirtti.

Seçimlerdeki İki Rakip Tokalaştı

Kongre öncesinde beklenmeyen bir durumda yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerin rakip olan ve seçimin iki kere yapılmasına neden olan iki isim tokalaştı. Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın tokalaşmaları, görenleri tebessüm ettirdi.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü