İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Büyük Projeleri

Büyük şehir ve de ilçe belediyeleri o il, ilçede yaşamakta olan kişilerin yaşam kalitelerini arttırmak adına bir çok proje düzenlemekte ve de bunun için projeler oluşturmakta, bunları hayata geçirmektedir

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Büyük Projeleri

Özellikle son 20 yılda büyük şehir belediye hizmetleri oldukça nitelikli olmaktadır. Istanbul büyük şehir belediyesi büyük projelerine bakacak olur isek ulaşım ve de kültürel hizmetlerin ağırlıklı bir şekilde yapılmış ve de yapılacak olduğu görülmektedir.

Ulaşım hizmetlerinde yeni devri açacak 2 proje; Metrobüs, Marmaray

13 milyon kişiyi bünyesinde ağırlamakta olan Istanbul’un en büyük sorunudur trafik. Trafiği çözme noktasında bir çok proje tasarlanmış ve de uygulanmaya başlanmıştır. Bunlardan başlıcası ise metrobüs projesidir. Büyükçekmece’den Kadıköy Söğütlü Çeşme’ye yapılan seferleri 1.5 saat gibi kısa bir süreye indiren metrobüs yaklaşık 10 yıldır İstanbullunun vazgeçilmezi haline gelmiş ve de büyük ölçüde trafiği rahatlatan bir etki olmuştur. Marmaray ise yapım aşaması yıllar sürmüş olan bir projedir. Marmaray sayesinde İstanbul’da iki yaka arasındaki geçiş 15 dk gibi kısa bir süreye inmiş, ulaşımda büyük yol alınmasını sağlamıştır. Bu iki proje istanbul büyük şehir belediyesi büyük projeleri arasında yer almaktadır.

Kültür sanat etkinlikleri

Belediye hizmetleri sayesinde bir çok kültür sanat merkezleri açılmış, sanatsal aktivitelerde oldukça büyük ölçüde artış gösterdiği görülmüştür. Öyle ki önceleri il çapında 3 tane kültür merkezi varken şimdilerde her ilçede 5 adet kültür merkezi bulmak mümkün hale gelmiştir.

Yorumlar (0)
17°
açık
Günün Karikatürü Tümü