İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Büyük Projeler Arka Arkaya Geliyor Öğrenciye Parasal Eğitim Yardımı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye yardımı kapsamında İstanbullu öğrenciler için yıllık olarak 3 bin 200 lira eğitim yardımı yapacaklarını belirtti.

Belediye Projeleri 21.11.2019, 13:02 21.11.2019, 14:19 Abdurrahim KARABAYIR
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Büyük Projeler Arka Arkaya Geliyor Öğrenciye Parasal Eğitim Yardımı

 İstanbul’u öğrenciler için daha yaşanabilir bir kent yapmak adına çabalayacaklarını belirten İmamoğlu, başvuruların 24 Kasım’da sona ereceğini de duyurdu.

Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden öğrencilere seslendi

İstanbul öğrencileri için kolları sıvayan İmamoğlu, eğitim yardımına başlayacaklarını belirten bir tweet paylaştı.30 bin öğrenci için 3200 tl eğitim yardımı yapacağını söyledi

Müracaat için gencuniversiteli.ibb.istanbul adresine hayıt yaptırabileceklerinin de bilgisini veren İmamoğlu, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Metrobüslerin Yenilenmesi Gündemde

Ekrem İmamoğlu İstanbul için en önemli toplu taşıma aracı olan metrobüsler için kolları sıvadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metrobüs yoğunluğuna çare bulmak amacıyla çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Henüz test aşamasındaki yeni metrobüslerin, öncekine göre yolcu kapasitesi daha fazla olacak. Bu durumda İstanbulluların hizmetine sunulacak yeni metrobüslerin yoğunluğa da çare olması bekleniyor.

Ekrem İmamoğlu twitter hesabından ‘Şuan için yeni metrobüsleri test ediyoruz.’ paylaşımını yaptı.

İmamoğlu Halk Tarafından Beğeni Topladı

İstanbul halkı için sürekli çalışacağını şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyip halkı bilgilendireceğini her fırsatta dile getiren Ekrem İmamoğlu, bu projeleriyle büyük beğeni topladı. Sosyal medya üzerinden İmamoğlu’na övgüler bitmek bilmedi. İmamoğlu, projelerin devamının geleceğini ve hayata geçirileceğini ifade etti.

Yorumlar (1)
Emel Erdoğan 1 yıl önce
İstanbul ve Ankara her zaman böyle yöneticiler görmek istiyordu ve istedikleri oldu tabi bu işin olmasında en büyük pay yine vatandaşların bu sefer en doğru kararı verdiler.Ben bir oy kullanacaksam özelliklede belediye seçiminde partiye bakmam ne yapacağına bana çevreme yaşam alanına ne sağlayacağına bakarım 2. bakacağım durum ise dürüstlük sözünün eri olması ve şeffaflıktır.Aslında bunlar hep bir arada olmazsa olmaz kriterlerdir.Başkanların ikisinde de bu kriterler var bakalım ilerleyen zamanda neler yapacaklar.Gerçi şimdiden yaptıkları keskin devrimlerle şimşekleri üzerlerine çekiyorlar bu sefer dış güçler değil iç güçler kıskanıyor.
13°
açık
Günün Karikatürü Tümü