Kablosuz İnternet Hizmeti Yaygınlaşıyor

2015 yılında WizmirNET projesi ile şehrin sekiz farklı noktasında kurulum yaparak ücretsiz kablosuz internet hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, günümüzde hizmet alanında genişleterek ve projeye farklı ilçelerde katarak 42 noktada kablosuz internet hizmeti sunmaya başladı.

Belediye Projeleri 30.01.2020, 21:45 03.02.2020, 10:36 Abdurrahim KARABAYIR
Kablosuz İnternet Hizmeti Yaygınlaşıyor

Bu hizmetten faydalanarak kablosuz internet kullanan vatandaşın internete sayısı ise 6.5 milyona ulaştı. 27 farklı ilçede ve 42 farklı noktada İzmirliler'in yoğun ilgisi ile karşılaşan WizmirNET'in kent merkezlerinde yaygınlaştırılması düşünülüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile vatandaşlara sunulan bu hizmetin alınabilmesi için öncelikle ilk kaydın yaptırılması gerekiyor. İlk kayıt esnasında bu hizmetten faydalanmak isteyen kişiler, bir şifre alımı yapıyor ve daha sonra tüm kablosuz internet noktalarında aynı şifre ile otomatik olarak internette kolay bir şekilde bağlanabiliyor. Kişiler isterlerse de belirledikleri bu şifreleri, WizmirNET bağlantısında iken değiştirip tekrardan şifre oluşturabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmirlilere ve İzmir'e gelen misafirlere sağladığı bu kablosuz internet kullanım hizmeti her geçen gün farklı noktalara ulaşıyor ve bu sayede herkes belediyenin sunduğu bu hizmetten faydalanma olanağı yakalıyor. Günümüzde WizmirNET hizmetinin sunulduğu noktalar ise kısaca şunlardır: Bergama Kültür Merkezi, Karabağlar Uğur Mumcu Parkı, İnciraltı Engelliler Merkezi, Urla Meydanı, Tarihi Havagazı Fabrikası, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Karaburun Merkez, Menemen Meydanı, Bayındır Kanarya Parkı, Dikili Meydanı, Gündoğdu Meydanı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü