Belediye Projeleri

Konyalı Çocuklar Emiray Müzikali ile Gönüllerince Eğlendi

Konya Büyükşehir Belediyesi ile TRT tarafından hazırlanan ve yayınlandığı tarihten itibaren çocukların büyük beğenisini toplayan “Emiray” çizgi filminin kahramanları, düzenlenen müzikal gösteriyle Konyalı çocuk hayranlarının karşısına çıktı. Gösteriye gelen çocuklar Emiray ve arkadaşlarının sergilediği performansla unutamayacakları anlar yaşayarak gönüllerince eğlendi.

Konya Büyükşehir Beldiyesi ile TRT işbirliğinde hazırlanan “Emiray” çizgi dizisinin kahramanları düzenlenen müzikal bir gösteriyle Konyalı çocuk hayranlarının karşısına çıktı.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde sahnelenen müzikal gösteride “Emiray” çizgi filmi başrol oyuncusu Emiray başta olmak üzere filmin diğer kahramanları Karaca, Kemal Amca, Zekai, Ruhi ve Osto sahne aldı. Konyalı çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterilen müzikalde çocuklar Emiray ve arkadaşlarının sergilediği performansla eğlenceli anlar yaşadı.

Gösteride Emiray ve arkadaşları müzik eşliğinde birbirinden güzel oyunlar oynayarak çocuklara unutamayacakları bir akşam yaşattı. Programda ayrıca çocuklara Emiray ve arkadaşlarının yer aldığı bir yapboz ile Emiray maskesi dağıtıldı.

Emiray çizgi filmi Büyükşehir Belediyesinin yürütmüş olduğu Medeniyet Okulu projesinin en önemli aşamalarından birini oluşturuyor. TRT Çocuk ekranlarında büyük ilgiyle takip edilen bu animasyon çizgi dizisi ile Türk-İslam kültürüne ait değerler ile oluşturulan yerli ve milli animasyon yapımlarını çocuklarımızın izlemesi ve kültürel yozlaşmanın önüne geçmek amaçlanıyor.

Bu haberimize göz atınız:  Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Bizim çocuk 4 yaşında yanlışlıkla kanal değiştirken TRT de denk gelirsek imkanı yok onu bize izlettirir.Ne kadar sevdi bunu çocuklar anlayamıyorum.Ama bildiğim ve destek verdiğim bir konu olan Demiray animasyonunun çocuklarımızın gelişimi için ve kendi öz kültürümüzü yavrularımıza öğretmemiz için şart Türk İslam kültürünü kendi özümüzde ki yaşadığımız hayatı saf bir dil ile bizlere anlatması ve bu anlatımda öğütler vermesi son derece önem arz etmekte.Mevduat Hesapları İçin Stopaj Düzenlemesi » Emlak Reyonu – Sektörel Haberlerhttps://www.emlakreyonu.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün