Belediye Projeleri

KOSKİ Bir Yılda Bin Kilometreyi Aşkın Şebeke Yaptı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya’nın 31 ilçesinde mahalleye dönüşen bütün köy ve beldelerde yatırımlarını sürdürüyor. Büyükşehir 2018 yılında 705 kilometre yeni su şebekesi, 226 kilometre yeni kanalizasyon şebekesinin yanı sıra 107 kilometre su, 17 kilometre kanal ıslahı gerçekleştirdi. Büyükşehir, büyük mahalle ve ilçe merkezlerinde kanalizasyon şebekesi yapımlarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelerdeki altyapı yatırımlarını bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

2018’DE 705 KM SU ŞEBEKESİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün Büyükşehir’e bağlanan mahallelere ve ilçe merkezlerine yönelik altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamladığını belirterek, “2018 yılında sağlıklı, sürdürülebilir su hizmetinin devamı için su şebekesi ıslahı ve su hattı olmayan yerleşim yerlerine yeni şebekeler yapıldı. Eskimiş, işletim ömrü dolmuş, paslanmış borular yüz yıl ömürlü, sağlıklı ve yüksek basınca dayanıklı borularla değiştirildi. Geçtiğimiz yıl Konya genelinde farklı çap ve özelliklerde 705 bin metre yeni su şebekesi döşenirken, 107 bin metre su ıslahı gerçekleştirildi” diye konuştu.

KANALİZASYON ŞEBEKESİ 226 KM

Başkan Altay, sağlıklı, sürdürülebilir su ve kanalizasyon hizmetini Konya’nın her noktasına ulaştırabilmek üzere 2018 yılında yoğun çalışmalar yapıldığını vurgulayarak, “Kullanım ömrü biten hatlar yenileriyle değiştiriliyor, kanalizasyon şebekesi bulunmayan yerleşim yerlerine de yeni kanal şebekeleri döşeniyor. Yeni Büyükşehir Belediye Yasası’nın yürürlüğe girdiği 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren hizmet alanı genişleyen ve ilçelerin tamamından sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi, altyapıda her yıl büyük eksiklikleri tamamlıyor. 31 ilçede 2018 yılında farklı çap ve ebatlarda, dayanıklı ve uzun ömürlü muhtelif borular kullanılarak toplam 226 bin metre kanalizasyon şebeke hattı döşenirken 17 bin metre uzunluğunda da kanalizasyon şebeke ıslahı gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

Bu haberimize göz atınız:  Başkan Altay’dan Esnaf Ziyareti

BÜYÜK MAHALLE VE İLÇE MERKEZLERİNDE KANALİZASYON ŞEBEKESİ TAMAMLANDI

KOSKİ, kanalizasyon şebekesinin sağlıklı bir şekilde çalışması için akış debisinin oluşup oluşmadığına dikkat ediyor. Nüfus yoğunluğu ve akış debisi arasındaki doğru orantılı ilişkiden dolayı küçük yerlerde kanalizasyon şebekesi çalıştırılamıyor. Bu yüzden kanalizasyon şebeke yapımında nüfus faktörü dikkate alınıyor. Belirlenen kriterler çerçevesinde nüfusu fazla olan yerleşim yerlerinin tamamında; büyük mahalle ve ilçe merkezlerinde kanalizasyon şebekesi yapımları tamamlandı.

Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Bir yılda 1000 km yol bence gayet başarılı ama benim belediyeden istediğim tek bir şey var mahallelerde kanalizasyon olsun su şebekesi olsun veya Telekom olsun bir altyapı çalışması olacaksa bir seferde kazılsın koski girsin enerji-sa girsin arkasına kim giriyor sa girsin bu işi bir kerede bitirsin bu şekilde yapılmadığı zaman koski geliyor yapıyor kapatıyor üstüne asfalt döküyor sonra elektrik için başka bir firma geliyor aynı yeri yine kazıyor bu israftan da öte hıyanetlik tir. Devletin milletin parasını boşu boşuna çarçur etmeye kimsenin hakkı yok kurumlarla paslaşıp bu çalışmaları bir seferde bitirecekler.

  2. Sadece Konya da değil Türkiye’nin her yerinde her belediyede bu işler demek ki böyle yürüyor ya arkadaş bir şehir kurulurken öncelikle alt yapısı kurulur sonrasında bir daha açılmamak üzere üzerine asfalt dökülür bizim süper zeka belediyelerimiz su der açar kapatır elektrik gelir açar kapatır Telekom gelir açar kapatır şaka mısınız ya artık gelişin koskoca büyük şehir olmuş ülkelere en önemlisi Türkiye’ye yakışıyor mu arıza olur anlarım patlak çatlak olur anlarım ama sadece rant ve harcama kalemi oluşturmak için yapıldığını sağır sultan bile duydu ben hakkımı helal etmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün