Küçük Çekmece Belediyesi Tarafından Yapılmış Projeler

Belediyecilik faaliyetleri il ve ilçe nazarında büyük bir dikkat ve titizlik ile değerlendirilmeli, yönetilmelidir.

Belediye Projeleri 01.01.2020, 18:09 29.01.2020, 22:46 Soner YARDIM
Küçük Çekmece Belediyesi Tarafından Yapılmış Projeler

Belediye il ve ilçede yaşayan kişilerin yaşam kalitesini büyük ölçüde arttıracak olan projeleri (fen isleri , kültür ve sanat aktiviteleri , ulaşım hizmetleri gibi) yaparak, gerçekleştirerek büyük bir yaşam kolaylığı sağlaması için göreve getirilmiş olan kuruluşlardır. Küçükçekmece belediyesi ise özellik ile son 15 yılda ilçede büyük bir gelişim sağlamıştır. Küçükçekmece belediyesi tarafından yapılmış olan projeler o bölgede yaşamakta olan kişilerin yaşam kalitesini büyük bir ölçüde arttırmıştır.

Sosyal ve kültürel alanda yapılan projeler

Küçükçekmece belediyesi tarafından yapılmış olan projeler ağırlıklı olarak fen işleri ve de sosyal kültürel alanda yapılmıştır. 2000 yılında ilçede hiç kültür merkezi, kütüphane, bilgi evleri gibi alanlar yokken şimdilerde ise 5 tane kültür merkezi yaklaşık 8 tane bilgi evi ve de 10 a yakın kütüphane bulunmaktadır. Böylelik ile ilçedeki okur-yazarlık oranı büyük ölçüde artış göstermiş (kültür merkezleri tarafından verilen kurs sayesinde) ve de ilçenin genel sosyal kültürel edinimleri artış göstermiştir.

Mühendislik alanında yapılan gelişmeler

Belediyelerde fen isleri adı verilmekte olan müdürlükler tarafından mühendislik mimarlık  hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Ilk çevre dostu yeşil bina Küçükçekmece Belediyesi olmaktadır. Bir çok kanalizasyon kontrol edilmiş bir çok fen işleri alanında yenilikler yapılmıştır Küçükçekmece belediyesi tarafından.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü