Mansur yavaş, mesai saatlerini mi değiştirecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’lıların trafikte uzun zaman harcamaları konusundaki projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Belediye Projeleri 25.12.2019, 19:42 14.01.2020, 18:42 Muharrem KARAKUŞ
Mansur yavaş, mesai saatlerini mi değiştirecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ankara Ulaşım Çalıştayı’nda açılış konuşması yapan Mansur Yavaş, ulaşım sorunu kapsamında mesai saatlerinin değişmesine değindi. Kamuda olmasa bile özel sektör için saat değişikliğine gidilebileceğinin sinyalini veren Yavaş, çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Ankara’ya Yeni 300 Otobüs ve Bisiklet Yolu

Büyüyen başkent nüfusuna doğru orantılı olarak ulaşımdaki pürüzleri çözmeyi hedefleyen Mansur Yavaş, 300 otobüsün alınıp halka kazandırılacağının müjdesini verdi. Şuan için 1540 otobüsle hizmet verildiğini belirten Yavaş, 6 milyona yaklaşan Ankara nüfusuna hizmetin daha hızlı verilmesi gerektiğini açıkladı.

Diğer bir projenin ise, 56 kilometrelik bir bisiklet yolu olduğunun bilgisini veren Yavaş, inşaata başlanıldığını söyledi. Başkent’te ücretsiz taşınan yolcu sayısının yüzde 30’a ulaştığını ve belediye zararının 630 milyon Türk Lirası olduğunu vurgulayan  Başkan Yavaş, bisiklet kullanımının yüzde 85 olduğu Moskova’yı örnek vererek, Ankara’da bu oranın yüzde 1 bile olmadığını ifade etti.

Mesai Saatleri Değişmeli

Başkent’teki trafik sorununu çözmek için düşünülen en büyük projelerden biri olan mesai saatleri değişimiyle ilgili de Mansur Yavaş açıklamalarda bulundu. Vatandaşı heyecanlandıran bu proje kapsamında Yavaş, kamu dairelerinde yapamasalar bile özel sektör için mesai saatlerini değiştirmeyi planladıklarını duyurdu. Mansur Yavaş bu konuyla ilgili, bilim adamlarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışacak.

Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Karikatürü Tümü