Mimarlar  Ankapark Hakkında Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan Ankara'da faaliyet gösteren Ankapark ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mimarlar  Ankapark Hakkında Açıklama Yaptı

Ankara'da geçtiğimiz aylarda büyük bir projeye imza atılmış ve Wonderland yani Ankapark, Ankaralıların hizmetine sunulmuştu. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan Ankapark hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Tezcan, Ankapark işletmesinin bir süredir kapalı olduğunu ve bunun sebebinin ise borç yükü fazlalığından kaynaklandığını Ankaralılarla paylaştı. Bundan yıllar önce Ankara Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Melih Gökçek büyük proje Ankapark için yıllık 10.000.000 ziyaretçi beklediğini söylemişti. Candan ise bu sözlerin aksine işletmenin zaten kapatılacağının sinyallerini açıkladı. Daha önce kenti yönetenlerin bilim ve tekniği kullanarak düzgün bir yönetme biçimi kullanmadığını söyleyen Candan, akıl rehber alınmazsa Ankapark gibi hüsranla sonuçlanan daha birçok projeye imza atılır dedi.

Ankapark Hüsranla Sonuçlandı

Ankara'da yüzyılın projesi olarak adlandırılan Ankapark, Melih Gökçek tarafından projelendirilmişti. Şimdi ise mimarlar tarafından yapılan açıklamalara göre Ankapark sürekli değer kaybeden bir proje. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan yaptığı açıklamalarla bunu net bir şekilde anlatıyor. Projenin durduğu yerde değer kaybettiğini ve her kim alırsa alsın elinde patlayacağını söyleyen Candan, Wonderland yani Ankapark için akıl ve bilimi temel alan bir proje olmadığını dile getirdi. Sadece Gökçek zamanında değil önümüzdeki süreçte de akıl ve bilime dayanmayan herhangi bir çalışmanın Ankara için iyi olmayacağını söyledi.

Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Karikatürü Tümü