Ordu, Yatırım İçin Gelişiyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, önemli açıklamalarda bulundur. 9 ay içinde Ordu’nun nasıl değiştiğini ve şehrin gelişmesi için hedeflerinden bahsetti.

Ordu, Yatırım İçin Gelişiyor

Güler, belediyede sadece gelişmek adına bir takım kurulduğunu ve bu takımın çok iyi olduğunu açıkladı. Hatta takım çalışmasını futbola benzetti. Çalışmaların sonucu, çok gol atmak olarak adlandırdı.

İleriki zamanlarda Ordu halkının değişim ve gelişmeleri kolaylıkla fark edeceğini söyledi. Belediyenin hedefinin üreten, düşünen ve yarışan bir Ordu olduğunu belirtti. Yaptıkları sistemde çalışmalarının sonucu almaya başladıklarını açıkladı.

Çalışmalarının yorucu ve tempolu olduğunu söyledi. Ancak bunları yapmanın makamın bir gerekçesini olduğunun altını çizdi. Bu senenin büyük projelerinden birinin Karadeniz bölgesi yatırımları olduğunu açıkladı.

Ordu Belediyesi’nin Sistemi Değişiyor

Ordu Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun yatırım sağlayabilmesi için yatırım yapması gerektiğini söyledi. Bu yatırımın ise tarım ve turizm ile kolaylıkla yapılabileceğini belirtti.

Yapılan gözlemlere göre ekibin içinde hızlı ve sıcak bir etkileşim var. Bu etkileşim de en çok fındık üretimi konuşuluyor. Fındık bahçelerinin değerlendirilmesi konusunda projeler tasarlanıyor. Proje kapsamlarında Ordu ekonomisinin en az ikiye katlanması hedefleniyor. Kısa sürede Ordu-Rize arasında kilometrelerce asfalt yapılması, bu hedefin gerçekleşmesi için bir örnek olarak gösteriliyor.

Bunların dışında Ordu Belediyesi, üretim ve jeotermal çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde 295.000.000 TL borç ödeyerek çalışmalarının kalitesini göstermişti.

Yorumlar (0)
light rain and snow
Günün Karikatürü Tümü