Sinema İzmir Projesi Büyük İlgi Görüyor

İzmir’e bağlı Bayraklı ilçesinde geçtiğimiz günlerde Sinema İzmir Projesi tanıtılmıştı. Belediye projeleri arasında görülmeye alışık olunmayan bir tür olan bu proje, İzmir halkı tarafından büyük ilgi gördü. İzmir, bu projeyle sanat alanında bir çalışma yapmış oldu.

Belediye Projeleri 22.01.2020, 12:05 23.01.2020, 14:33 Soner YARDIM
Sinema İzmir Projesi Büyük İlgi Görüyor

Belediye projeleri arasında sanatla ilgili çalışmalar, çok nadir görülüyor. Bu yüzden sanatseverler, sanat ve tasarımla ilgili bir çalışma duyduklarında soluğu orada alıyor. Sanatseverler, her zaman olduğu gibi bir projeyi sabırsızlıkla bekledi. Ancak bu projeyi yapan Bayraklı Belediyesi oldu.

İzmir Vakfı Sinema Ofisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi kapsamında hazırlanmıştı. Bu ofise, Bayraklı Belediyesi de üye oldu. Üye olduktan sonra hemen çalışmalara başladı. İlk projesi de Sinema İzmir Projesi oldu.

Sinema İzmir Projesi, Sanata Katkı Sağlıyor

Sinema İzmir Projesi, kısa sürede beklenenden fazla ilgi gördü. Bu ilgi, İzmir’in sanata ne kadar ilgi gösterdiğini bir kez daha gösterdi. Proje çalışmaları, İzmir Vakfı Sinema Ofisi’nde yapılıyor. Ofiste ise sinemayla ilgili akla gelebilecek her şey var. Sadece oyuncular değil yönetmenler, senaristler ve diğer sinema çalışanları da düşünülmüştü.

Senaristler, rahatça senaryolarını yazabiliyor. Yönetmenler ise sinemaları yönetebiliyor. Her şey profesyonel bir şekilde gerçekleşiyor. Sinema eğitimleri de veriliyor.

İzmir halkı, bu projeden çok memnun. Oyuncu, senarist ya da yönetmen olmak isteyenler hemen ofisi ziyaret ediyor. Bu projenin birçok yönden ülkeye katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü