Sinop’ta İmar Planı Yoksunluğu

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, 31 Mart seçimlerinin ardından kentle ilgili hedeflerini açıkladı.

Sinop’ta İmar Planı Yoksunluğu

Sinop’un en büyük sorununun imar planı eksikliği olduğunu belirten Ayhan, gerçekleştirmeyi planladığı projelerinden bahsetti.2016 yılında yapılan imar planının mahkemeye taşınması ve mahkemenin bu planı iptal etmesiyle çalışmaların sekteye uğradığının altını çizen Barış Ayhan, yeni imar planının Aralık ayı içerisinde yapılacağını söyledi.

Kale Restorasyonu Başlayacak

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop şehrinin Tarihi Kentler Birliği’ne üye olmasına vurgu yaparak Türkiye’nin en uzun kale surlarına sahip olduklarını söyledi. Avrupa Birliği’nden destek alarak Ocak ayından önce kale restorasyon çalışmalarına başlayacaklarını belirten Ayhan, Sinop’a bir deniz müzesinin de açılacağının müjdesini verdi. Belediye bünyesinde bir ‘Proje Ofisi’ açmayı planladıklarını da ifade eden Barış Ayhan, Sinop’ta basın ve kent müzesi de kurmayı planladıklarını açıkladı.

Büyük Ustanın Adı Yaşatılacak

Barış Ayhan, Sinop Cezaevi’nde bir yıl kadar hapis yatan Sabahattin Ali adının yaşatılacağının da bilgisini verdi. Türk Edebiyatı’nın büyük isimlerinden Sabahattin Ali’nin bir heykelinin yapılacağı, Sinop’ta yapılmaya başlanan kültür merkezine de Sabahattin Ali Kültür ve Sanat Merkezi adının verileceğini açıklayan Ayhan, sonbaharda düzenlenen festivale de Sabahattin Ali Festivali adını vereceklerini söyledi. Ayrıca hayatı boyunca çevreye duyarlı ve hayvan haklarına sahip çıkmışlığıyla tanınan  Tarzan Kemal adına da Dünya Çevre Günü’ne özel etkinlikler düzenleneceğini de kamuoyuyla paylaştı.

Yorumlar (0)
15°
açık
Günün Karikatürü Tümü