Sözleşmeler İptal Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ender Alkoçlar ile birlikte birçok projeyi yapıyordu. Ancak incelemeler sonrasında belediyenin 15 milyon TL’den fazla zarar ettiği görüldü.

Belediye Projeleri 24.01.2020, 11:53 Fatih OĞUR
Sözleşmeler İptal Oldu

Bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ender Alkoçlar’la yaptığı sözleşmeleri ve ihaleleri iptal etti.

Ender Alkoçlar, çalışmalarından çok Hülya Koçyiğit’in damadı olduğu için biliniyor. Ayrıca son zamanlar işlerindeki sorunlardan dolayı kendinden çok söz ettiriyor. Şimdilerde ise kamuya zarar vermesiyle konuşuluyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, iki yıllık bir inceleme başlattı. İnceleme nedeni ise belediyenin büyük zara etmesiydi. İncelemeler sonrasında Ender Alkoçlar’la yapılan işlerde 15 milyon TL zarar edildiği görüldü. Bunun üzeri Antalya Büyükşehir Belediyesi, şirketle olan bağlantısını kesti.

Devam Eden Projeler Vardı

Ender Alkoçlar şirketi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında devam eden projeler vardı. Bunlardan biri de Konyaaltı sahili projesiydi. Proje kapmasında bir yaşam alanı yapılacaktı. Alanda parklar, büfeler ve eğlence yerleri olacaktı. Ancak sözleşmeler iptal edildiği için projeye kısa bir ara verildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan bu konuyla ilgili açıklama geldi. Seçimin şeffaflığına karşılık iyi hizmet vermek için çalıştıklarını belirtti. Antalya için her şeyin profesyonel bir şekilde yapılacağını ve zarar sağlanmayacağını açıkladı.

Hülya Koçyiğit’in damadıyla olan sözleşme ve ihalelerinin iptal sebebini de belirtti. Belediyeyi büyük zarara uğrattığını vurguladı. Bu yüzden gerekli önemleri aldıklarını söyledi. Yarım kalan projelerin en iyi şekilde kısa sürede devam edeceğinin altını çizdi. 

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü