Sultanbeyli Belediyesinden Açıklama

1561 Mahallemizi İlgilendiren Tüm Parsellerimiz Askida

Belediye Projeleri 27.01.2020, 19:22 Fatih OĞUR
Sultanbeyli Belediyesinden Açıklama

Sultanbeyli belediye başkanı Hüseyin Keskin tarafından yapılan açıklamada bugün itibari ile yüzyılı aşan hisseli parsellerle ilgili artık askıda olmayan hiçbir parselimiz kalmadı. Bütün parsellerinizi askıya çıkarmış olduk. 1561 mahallemizi ilgilendiren tüm parsellerince askıda ifadeleri dile getirildi.

Sultanbeyli tarafından yapılan mahalle ihtarları yapılıyor. Yaklaşık olarak 6000 kişinin katıldığı iftarda konuşma yapan Hüseyin Keskin belediye tarafından kurulan gönül sofralarına katılan vatandaşlara teşekkürlerini dile getirdi.

Mahalli idareler genel seçimine değinen  Keskin seçimlerden yeni çıkmış olmamızdan dolayı bu kardeşinize ve evladınızı gösterdiğiniz teveccühden dolayı çok teşekkür ederim. Herkesin tabii ki bize oy vermesi mümkün değil. Bizi tercih eden veya etmeyen tüm hemşerilerime teşekkürü bir borç biliyorum ifadelerini kullandı.

Konuşmasına Sultanbeyli’de ve Mehmet Akif Mahallesi’ne hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi. Keskin konuşmasında ilçe halkının en önemli sorununada değindi. Mülkiyet konusundaki çalışmaları anlattı.

Mülkiyet Konusundaki Çalışmalar

Mülkiyet konusundaki çalışmalarını dile getiren keskin TBMM’den iki özel yasa çıkardıklarını hatırlattı. Ardından Sultanbeyli’nin dışarıda olan bütün hisselerini belediyeye olarak uhdemizi almış olduk. Bugün itibarıyla yüzyılı aşan hisseli parsellerle ilgili konuda artık askıda olmayan hiçbir partilimiz kalmadı. Bütün parsellerimizi askıya çıkarmış olduk. 1561 mahallemizi ilgilendiren tüm parsellerimiz askıda. Daha önce askıdan inen tapu işlemleri biten 1418 mahallemize kapılarını dağıtmaya devam ediyoruz. Bu sorunun aşılmasında cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan’ın çok büyük desteği oldu. Başkanlığında ve meclis Başkanlığında desteği olan Binali Yıldırım’a da teşekkür ediyorum dedi.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü