Tunç Soyer Büyük Projelerini Hayata Geçiremediğini Söyledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer birtakım engellemeler yüzünden geniş çaplı projelerini hayata geçiremediklerini dile getirdi. Yapılan başvurulara onay gelmediğini kamuoyu ile paylaştı.

Tunç Soyer Büyük Projelerini Hayata Geçiremediğini Söyledi

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yaptığı açıklamalar Türkiye gündemine bomba gibi düştü. İzmirliler hakkında önemli projeler gerçekleştirmek isteyen Soyer yaptığı çalışmaların bir türlü Ankara tarafından onaylanmadığını dile getirdi. Uluslararası ve ulusal alanda birçok projelerinin olduğunu dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer büyük yatırımlar almaları gereken işlerin bir türlü Bakanlık ya da Cumhurbaşkanı onaylarından geçmediğini açıkladı.

Diğer illerin belediye başkanlarına baktığımızda İzmir Büyükşehir Belediyesinde Tunç Soyer'in oldukça rahat bir çalışma alanı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü belediye içerisinde meclis çoğunluğuna bakılınca CHP ön planda. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş'ın çalışmalarının karşısında büyük engeller olduğunu her defasında dile getiren Tunç Soyer İzmirliler hakkında ayrılan büyük bütçeler ve yapılan ihalelerde de büyük sorunlar yaşandığını kamuoyu ile paylaştı.

Önümüze Taş Koyuyorlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in yaptığı açıklamalara göre şehir genelinde büyük bütçe ayrılarak ve önemli yatırımlar yapılarak gerçekleştirilmesi planlanan projelerde bir türlü cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlığın onayı olmadığı sözleri yer alıyor. Tunç Soyer yapılacak işler için ucuz dış kredi bulunduğunu fakat Ankara'dan bir türlü gereken onay işlemlerinin gelmediğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü