Van'da Yaşanan Çığ Felaketi

Geçtiğimiz günlerde Van-Bahçesaray karayoluna düşen çığ 41 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Hayatını kaybedenlerin arasında itfaiyeci Mehmet Can Daşdemir de yer alıyordu.

Van'da Yaşanan Çığ Felaketi

Van-Bahçesaray karayoluna düşen çığ 41 kişinin hayatına mal oldu. Van valisi ve vatandaşlar çığ bölgesinde incelemeler başlattı. Yapılan son incelemelere göre çığ altında kalan ve itfaiyeci olduğu bilinen Mehmet Can Daşdemir ile ilgili henüz bir bilgiye ulaşılamadı. Mehmet Can Daşdemir'in ağabeyi Bayram Daşdemir ile birlikte arama-kurtarma ekiplerinin çalışmalarına katıldı. Van ilinde son zamanların oldukça çetin kış mevsimi yaşanmakta ve 4-5 Şubat 2020 tarihinde Van-Bahçesaray karayoluna çığ düşmüştü bu bölgeye karadan ulaşım sağlanamadığı gibi yardım ekipleri de oldukça geç ulaştı. Van Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez çığ düşen bölgeye helikopterle ekip gönderdi. Vali ve Mehmet Can Daşdemir'in ağabey Bayram Daşdemir bölgede geniş çaplı yapılan incelemelere katıldı.

Çığ Düşen Bölge Karlar Altında

Van Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve beraberinde ekiple birlikte Van-Bahçesaray karayoluna düşen çığda helikopterle inceleme başlattı. Yapılan incelemelerde olay yerine geç ulaşıldı ve her tarafın karla kaplı olduğu bildirildi. Bölgede çığ felaketi sırasında karlar altında kalan, itfaiyeci olduğu bilinen Mehmet Can Daşdemir’i arama-kurtarma operasyonlarına devam ediliyor. İtfaiyeci Mehmet Can Daşdemir'in ağabeyi vali Bilmez ile birlikte çalışmalara katılarak kardeşine bir an önce ulaşmak istediğini yetkililerle paylaştı.

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü