Amd Çip Şirketi Değeri Arttı

Amerika merkezli üretim sağlayan ve dünyaca bilinen mikroçip üretici firma olan AMD, hisse değerlerini oldukça yükseltmeyi başardı.

Bilim, Teknoloji 08.01.2020, 15:25 09.01.2020, 16:37 Muharrem KARAKUŞ
Amd Çip Şirketi Değeri Arttı

Marka geçtiğimiz zamanlarda oldukça zorlu dönemler atlatmış ve hatta batma noktası dahi gelmişti. Daha sonrasında yapmış olduğu çalışmalar ve atmış olduğu adımlar ile adından sıkça duyurmayı ve şirketin kurtarılması sağlandı. Geçtiğimiz zamanlarda hisse değerlerini arttırmayı başlayan şirket, çalışmaları ile yine değerini arttırdı ve yükselme rekoru kırmayı başardı. Markanın en güçlü rakibi olan İntel, elbette ki bu durum karşısında can sıkıyor. Çünkü marka yapmış olduğu hamleler ve çalışmalar ile İntel’i de baya bir geçeceğe benziyor.

2017 Yılında da Barajı Aştı

AMD markasının bu başarısı iş dünyasında tebrikle karşılandı. Çünkü marka oldukça zorlu zamanlardan geçti, satılmanın eşiğinden döndü ve işleri birden tavan yaptı. Marka bu krizleri atlatmaya başladığında ilk 2017 yılında bir sıçrama yaptı ve dolar barajını aşarak, rekor kırdı. Şimdi de aynı rekoru tekrardan kırmayı başardı. AMD şirketi, kişisel bilgisayarlar için ve aynı zamanda sunucular için işlemci üretimi sağlamaktadır. Şirketin bu denli düzelmesinin sebeplerinden biri yönetimde yapılan yeniden yapılandırma çalışması yatmaktadır. Bu sayede şirket oldukça başarılı işlere imza atmaya ve sağlam adımlar atmaya başladı. Ve bu sayede hisse değerini yükseltti ve en dişli rakibi olan İntel’i dahi gerisinde bıraktı.

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü