Apple’ın açığını bulan genç Hüseyin Çoban neyle ödüllendirildiğini öğrenince hayal kırıklığına uğradı

Didim’de yaşayan 19 yaşındaki Hüseyin Çoban adlı genç başına gelen olay karşısında önce sevindi sonra hayal kırıklığına uğradı.

Bilim, Teknoloji 23.11.2019, 17:50 08.01.2020, 17:48 Muharrem KARAKUŞ
Apple’ın açığını bulan genç Hüseyin Çoban neyle ödüllendirildiğini öğrenince hayal kırıklığına uğradı

Oynadığı mobil oyunda satın alma işlemini gerçekleştirebilmesi için Apple hesabına bir miktar bakiye yükledi. Sonrasında işler karmaşık bir hal aldı. Hüseyin Çoban satın alma işlemi sırasında bir problem yaşadı. Oyunda bir hata fark etti ve bulduğu açığı hemen Apple yetkililerine bildirmek istedi. Sistemdeki açığı bildirdikten sonra kendisine iletilen mailde Apple, gence teşekkür etmiş ve onu 300 lira ile ödüllendirmişti. Aldığı ödül karşısında neye uğradığını şaşıran Çoban, hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Her Hafta Para Yüklüyordu

Uzun zamandır oyunlarla yakından ilgili olduğunu belirten Hüseyin Çoban, her hafta oyun hesabına ortalama 75 tl gibi bakiye yüklediğini söyledi. Son yüklemesinden sonra ürün satın almak için tekrar oyuna girdiğini belirten genç, satın alma işlemini gerçekleştirmesine rağmen yine de oyun hesabına ürün satın alamadığını ifade etti. Bakiye sorgulamak için Apple Store’a tekrar baktığını, bakiyesinin yerinde durduğunu ve yine deneyip hata aldığını söyledi. Telefonu kapatıp tekrar açan genç ödeme yöntemini değiştirerek tekrar ödeme yapmayı denedi. Sonrasında ise bakiyesinde      - 134 tl yazdığını gördü. Oyuna girdiğinde ise hesabına normalinden 5 kat daha fazla elmas yüklenmişti. Art niyetli olsaydı 50- 60 bin tl tutarında ürün satın alabileceğini söyleyen Hüseyin Çoban Apple’dan böyle bir şey beklemediğini söyleyerek hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi.

Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü