Astroloji De Artık Bir Bilim Dalı

Astroloji önceleri kişiler tarafından fal gibi önü sonu belli olmayan bir anlayış olarak kabul edilmekte idi.

Bilim, Teknoloji 02.01.2020, 19:06 Onur DİMLİ
Astroloji De Artık Bir Bilim Dalı

Ancak şimdilerde yapılmakta araştırmalar ve incelemeler sonucunda astroloji de artık bir bilim olarak kabul edilmektedir. Astroloji nedir? Niçin bilim olarak kabul edilmektedir? Bu ve bunun gibi bir çok sorunun cevabı bu yazıda bulunmakta.

Astroloji nedir?

Astroloji; gezegen hareketlerine göre insan yaşamının değişebileceği öngören bir bilim dalıdır. Bir çok dinî kaynakta da bu durumun gerçek olabileceği yönde haberler müjdelenmiştir. Bunun yanısıra bilim insanları astrolojinin gerçeği yansıtıp yansıtmama durumunu bir takım ölçütler ile ölçmüşlerdir ve bunun sonucunda astroloji de artık bir bilim olarak kabul edilmiştir.

Astroloji ayları  

Astrolojiye göre her gezegen bir ayı ifade etmektedir. Bu gezegen hareketlerine göre de insanların duygu ve düşünceleri değişebilmekte, karar mekanizmaları da aynı şekilde evrilebilmektedir. Bu  aylar ise burç ismi olarak halk arasında bilinmektedir. Bu burçlar ise sırasıyla şöyledir; koç burcu, boğa burcu, ikizler burcu, yengeç burcu, aslan burcu, başak burcu, terazi burcu, yay burcu, oğlak burcu ve de kova burcudur. Ancak son yapılan çalışmalara göre yeni gezegenin keşfedilmesi ile yılan burcu adında burç da ortaya çıkmıştır. Ancak çoğu astrolog tarafından bu burç kabul edilmemektedir. Ve bu yeni burcun doğmasıyla kişilerin burçları da değişmiş olmaktadır.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü