Dünyada İlk: Samsung Galaxy Tab S6 5G Tanıtıldı!

Her ne kadar 5G destekli olan telefonlar oldukça uzun bir süredir piyasada satılıyor olsa da 5G teknolojisini destekleyen bir tablet piyasada bulunmamaktaydı.

Bilim, Teknoloji 30.01.2020, 22:05 Fatih OĞUR
Dünyada İlk: Samsung Galaxy Tab S6 5G Tanıtıldı!

Samsung, Galaxy Tab S6 5G tableti ile bu duruma bir son verdi ve tablette 5G teknolojisini destekledi. Samsung'un markasının yeni amiral gemisi olarak piyasaya çıkacak olan tableti, oldukça uzun süren bir bekleyişin ardından kamuoyu ile paylaşıldı. Daha önce de olduğu gibi bu tablet öncelikle şirketin vatanı olan Güney Kore'de satışa sunulacak ve ardından tüm dünya ülkelerinde satılmaya başlanacak.

Samsung Galaxy Tab S6 5G Özellikleri

Samsung Galaxy Tab S6 5G tablet ilk olarak 5G desteği barındırması nedeniyle piyasada bulunan diğer tabletlerden ayrılmakta ve farklı bir yerde konumlandırılmaktadır. Bu tablet standart bir model tablet ile benzerlik göstermekle birlikte 2.84 GHz hızında çalışmaktadır. Bu tablet 5G bağlantısı sağlamak için X50 modeme ev sahipliği yapmaktadır. 10.5 inç ekrana ve 1600 x 2560 piksel çözünürlüğe sahip olan tablet kalem desteği de taşımaktadır.

128 Gb depolama alanı ve 6 GB ram'e sahip olan Galaxy Tab S6 5G, 13 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Bu tabletin kamerası ile 4K video kaydetmek de mümkündür. Tabletin önünde bulunan 8 megapiksellik geniş açılı kamera ile full HD video kayıtları yapılabilmektedir.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü