Facebook Güvelik Önlemlerini Artıracak

Teknolojinin ilerlemesi ile hayatlarımıza giren akıllı telefonlar, bilgisayarlar, uygulamalar nedeni ile artık bütün bilgilerimiz açık hale gelmiş durumdadır.

Bilim, Teknoloji 22.01.2020, 11:15 Onur DİMLİ
Facebook Güvelik Önlemlerini Artıracak

Bu tarz uygulamalar, telefonlarımızda bulunan mesajlara kadar her veriye ulaşabilir hale geliyor. Bu belki bizler için risk anlamına gelmiyor olabilir fakat bu durum oldukça tehlikeli ve her şeyinizi açık hale getiriyor.

Kişisel verileri toplama konusunda, oldukça başarılı bir yol izleyen ve bu elde etmiş olduğu kişisel veriler nedeni ile de birçok iş yapan Facebook, yapmış olduğu işler ile gündeme oturmuş ve tepki toplamıştı. Fakat facebook son yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa, durumlardan ders almışa benziyor. Çünkü facebook kişisel veriler için farklı bir yol izlemeye başlıyor. 

Kullanıcılarını Uyaracak

Bir web sitesine üye olmak istediğimizde karşımıza çıkan seçenekler, facebook ile kayıt ol, Google ile kayıt ol gibi seçenekler çıkıyor. Bu durum hemen hemen herkesin karşılaştığı bir durumdur. Bize oldukça kolay gelen bu yol ile aslında facebook ’ta olan bütün bilgilerimiz ki, facebook elinde tutmuş olduğu bilgiler dahi kayıt olunan web sitesi ile paylaşılır hale geliyor.

Bu nedenden dolayı oldukça problem yaşanması üstüne, Facebook bir karar aldı ve bu uygulama için güvenlik tedbiri geliştirmeye karar verdi. Bundan sonra bir siteye üye olmak istediğinizde, facebook ile kayıt olunca, facebook size onay mesajı yollayacak ve konu hakkında sizi bilgilendirecek. Ve siz isterseniz, bilgilerinizin web sitesi ile paylaşılmasına engel olacaksınız. 

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Karikatürü Tümü