Google Maps Donmuş Nehre Düşürdü

Google Maps uygulaması artık hayatımıza iyiden iyiye yerleşti. Bir başkasına sorarak yön bulmak yerine, cep telefonlarımızı çıkarıp adresi Google Maps’e sormak daha kolay geliyor. Tabii bazen teknolojinin nimetlerinden faydalanırken kazalar da yaşanmıyor değil.

Google Maps Donmuş Nehre Düşürdü

ABD’de İlginç Kaza

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minessota eyaletinde Google Maps nedeniyle ilginç bir kaza meydana geldi. Google Maps’in yol tarifini takip eden bir insan, donmuş nehre düştü. Bu talihsiz kazanın Google Maps’in yol tarifini takip ederken yaşanmış olması, teknoloji takipçilerini oldukça şaşırttı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan bu kaza, bir insanın yol bulmak için Google Maps’i kullanması nedeniyle yaşandı. Donmuş nehre düşen bu kazazedenin, nehre düşmesinin sebebi uygulamaya göre yol bulmaya çalışması olarak açıklandı.

Talihsiz Kazaya Yetkililerden Açıklama

Kazanın ayrıntıları ise şöyle...

Google Maps’in takip etmesi gerektiğini söylediği yol Mississippi Nehri üzerinden geçiyordu ve nehir o sırada donmuş haldeydi. Donmuş nehri yürüyerek geçmeyi çalışırken buzlu alanı geçemeyerek nehre düştü. Donmuş nehrin içinden ancak itfaiye yardımı ile çıkarılabildi.

Google Maps yetkililerinin açıklamasına göre ise harita uygulaması nehrin üzerindeki köprüyü gösteriyordu ancak kullanıcı bir yanlış anlama sonucunda donmuş nehrin üzerinden yürüyerek geçmeye çalışmıştı. Kazazede ise harita uygulamasının nehrin üzerinden geçmesini tarif ettiğini iddia ediyordu.

Kaza sonucu tedavi altına alınan talihsiz adamın hipotermi riski sürmekle birlikte durumunun kötü olmadığı biliniyor. Teknoloji kullanıcıları arasında, kullanıcının yol tarifini yanlış anlamış olabileceği üzerinde duruyor.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü