İnstagram'ın Büyük Sırları Ortaya Çıktı

Bugün dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip İnstagram uygulaması 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolar nakit karşılığında satın alınmıştı.

Bilim, Teknoloji 06.03.2020, 20:43 Fatih OĞUR
İnstagram'ın Büyük Sırları Ortaya Çıktı

İnstagram, Facebook tarafından satın alınmadan önce popüleritesini bu kadar arttırmış değildi. Şimdi ise dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip ve saniyede milyarlarca gönderi ve beğeni elde ediliyor. Facebook'un kilit uygulamaları arasında yer alan ve parasal getirisi oldukça önemli miktarları olan İnstagram uygulaması 2019 yılında elde edilen verilere göre yaklaşık 20 milyar dolar reklam geliri elde ettiği açıklandı. Bu şekilde para kazandırması bol olan bir platform kendini geliştirerek ve son teknolojileri kullanarak yoluna büyük bir süratle devam ediyor. İnstagram'ın herkesten sakladığı büyük sırrı ne?

Son Dakika İnstagram Gelişmesi

Geçtiğimiz günlerde İnstagram geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalarda uygulama ile ilgili genel özellikler üzerinde çalışıldığı açıklaması yapıldı. Bununla birlikte İnstagram üzerinde mevcut olan ama milyonlarca kullanıcının henüz bilmediği birçok özelliğinin de bulunduğu dünya kamuoyu ile paylaşıldı. Onlarca farklı özelliğe sahip olan sosyal medya platformu bu kadar popüleritesini arttırmasını farklı deneyim tasarımlarına borçlu. İnstagram'da artık arkadaşlarınızın hangi zaman aralıklarında çevrimiçi olup olmadıklarını görebiliyorsunuz. Tabii ki bu yine sizin isteğinize kalmış. Ayrıca ay içerisinde veri tasarrufu sağlayarak Instagram sosyal uygulamasında ne kadar veri harcadığınızı da kontrol edebiliyorsunuz. İnstagram üzerinde etiketlendiğin fotoğrafları gönder seçeneklerine tıklayarak kaldırma imkanı da elde ediyorsunuz.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü