İPhone 12'nin Piyasaya Sürülme Tarihi Belli Oldu

Apple firmasının yeni model telefonu iPhone 12’nin tüm kullanıcılar tarafından piyasaya ne zaman sürüleceği merak konusuydu. Firma yetkilileri konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İPhone 12'nin Piyasaya Sürülme Tarihi Belli Oldu

Dünyaca ünlü ve kaliteli telefonlar piyasaya sunan Apple markası yeni model iPhone 12 telefonu ile ilgili kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Apple kullanıcıları iPhone 12 modelin ne zaman piyasaya çıkacağını oldukça merak ediyor. Yeni model telefonun üretim aşamaları ile ilgili firma yetkilileri ve mühendisleri Çin'de yaşanan coronavirüs salgınından dolayı çok etkilendiklerini ve bu yüzden önemli çalışmalarını yapamadıklarını itiraf etti. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs salgını geçen yılın Aralık ayından itibaren Apple firmasının telefon üretimi konusunda önemli derecede yavaşlama ortaya çıkmasına sebep oldu.

Yeni Model Çalışmalarına Mart ve Nisan Aylarında Devam Edilecek

Apple markası yapım aşamasında olan ve kısa bir süre içerisinde piyasaya süreceği iPhone 12 modeli için mühendisleri ile birlikte Çin'de Ay yeni yılından sonra yani Şubat ayında çalışmalara başlayacaklarını dile getirdi. iPhone 12 modeli için gerçekleşecek olan teknik çalışmalar ancak 2020 yılının Mart ve Nisan aylarında devam edebilecek. Bu süreç zarfında Çin'e seyahat etme ve burada üretim gerçekleştirme coronavirüs salgını nedeniyle oldukça zor halde sürüyor. Firma muhtemelen önümüzdeki günlerde yeni modelle ilgili çalışmalarını hızlandıracak. Apple ve Foxconn mühendisleri piyasaya çıkacak telefon ile ilgili önemli araştırmalar yapacak.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü