Lg Yeni Akıllı Telefon Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Güney Kore markası olan LG, LG G8 ve LG V40 modellerinden dolayı tepki çekmişti. Modellerde yaşanılan aksiliklerden dolayı modeller satılmadı ve birçok müşteri kaybettirdi. Ümitsizliğe kapılmayan LG, LG G9 yeni modeliyle herkesi şaşırtmayı hedefliyor.

Lg Yeni Akıllı Telefon Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

LG G8 ve LG V40 modellerinde yaşanan aksiliklerden dolayı LG, bir süre üretim yapmadı. Bundan dolayı LG’nin akıllı telefon pazarından çekildiğine dair söylemler oldu. Ancak LG, bu söylemlerin hepsini yalanladı. 2020 yılında yeni modeller tanıtacağını açıkladı.

2020 Yılının Yeni LG Modeli: LG G9

LG, 2020 yılının ilk modelini açıkladı. İlk model olan LG G9, özellikleri ile de dikkat çekti. Yeni modelde 6 GB RAM ve 5G’li Snapdragon 865 yonga seti bulunuyor. Tasarımı da oldukça dikkat çekiyor. Telefonda damla çentikli ekran ve dörtlü kamera bulunuyor. LG’nin yeni modeli şubat ayındaki Mobil World Congress etkinliğine hazırlanıyor.

Ayrıca telefon, kılıfı ile gösterime sunulacak. Kılıflı olmasına rağmen parmak izi avantajı bulunuyor. LG, bu tasarımdaki modellerini amiral gemisi segmenti altında sunacağını açıkladı.

Satıl fiyatı ise tahminlere göre 800 dolar civarında olacak. Aksi halde Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi dünya devleriyle yarışması imkansız gibi görünüyor.

LG, 2020 yılında akıllı cep telefonu modelleri ile büyük ilgi göreceğini düşünüyor. Telefon, beklenen sayıda satarsa LG piyasaya yeniden tutunacak.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü