Magnezyumun Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Elementlerin faydaları, her geçen gün ortaya çıkıyor. Atomun evren niçin ne kadar değerli olduğu, elementlerin insan bedenini ne oranda etkilediği araştırmalara konu oluyor.

Bilim, Teknoloji 23.01.2020, 16:43 23.01.2020, 16:48 Fatih OĞUR
Magnezyumun Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Bu araştırmaların sonuçlanması da çok zaman almıyor. Çünkü cevaplar, kendiliğinden ortaya çıkıyor. Elementlerin faydalarını araştıran bilim insanları, bir sonuca daha ulaştı. Hatta bu araştırma, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapıldı. Türk bilim insanları, magnezyumun ağrıları giderdiğini keşfetti.

Bu çalışma, Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın önderliğinde yapıldı. Harzadın ve ekibi gece gündüz demeden çalıştı. Deney hayvanları üzerinde çalışmalar yapıldı ve bu sonuçlar analiz edildi. Analiz sonucunda magnezyumun bağışıklık sistemini dengelediği görüldü.

Çalışma Hakkında Açıklamalar Yapıldı

Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yapılan çalışma hakkında açıklamalar yaptı. Çalışmanın nasıl başladığını, ne gibi süreçlerden geçtiğini ve sonucunun nasıl bulunduğunu detaylı bir şekilde anlattı.

Magnezyumun bel ağrılarını giderdiği ve tansiyonu düşürdüğünü belirtti. Ayrıca daha birçok faydası olabileceğini vurguladı. Bu zamana kadar magnezyumun zararları konuşuluyordu. Çünkü yararlarını bilen yoktu.

Harzadın, sadece magnezyumun değil tüm maddelerin dikkatli ve dengeli kullanılmadığında zarar verebileceğini söyledi. Ancak düzenli kullanıldığında birçok faydasının olduğunu açıkladı. Magnezyumu buna örnek verdi.

Ayrıca hakkında araştırma yapılan birçok element var. Bunlar üzerinde de araştırmalar devam ediyor. Elementlerin, birçok hastalığa iyi gelebileceği tahmin ediliyor. Bu yüzden çalışmalar aralıksız devam edecek.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü