Mobil Dünya Kongresi’ne Damga Vuran Corona Virüs Oldu

Dünya genelinde teknoloji şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilen kongreye Corona virüs salgını nedeniyle bazı ülkeler katılamıyor.

Mobil Dünya Kongresi’ne Damga Vuran Corona Virüs Oldu

Daha önce Güney Kore’den LG Electronics şirketi ve İsveç ülkesinden Ericsson, Amerika Birleşik Devletleri’nden ise NVIDIA şirketi konferansa katılmayacağını açıklamıştı. Son olarak da yine ABD merkezli Amazon şirketi konferansa katılmayacağının duyurusunu yaptı.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon, konferansa katılmama nedeni olarak ise Corona virüs salgınını öne sürdü.

100 Bin Kişiyi Ağırlayan Teknoloji Kongresi

Mobil dünya kongresinin organizasyonunu GSMA şirketi üstleniyor ve kongre bu yıl 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Önceki yıllarda 100 bin civarında katılımcıyı ağırlayan kongreye bu yıl da yoğun katılım bekleniyor. Kongreye sayılı günler kala Amazon gibi büyük bir şirketten gelen katılmama açıklaması ise şaşkınlık yarattı.

GSMA şirketinin yaptığı açıklamaya göre Corona virüs için güvenlik tedbirleri alındı. Ayrıca kongreye Çin’in Hubei eyaletinden katılım yasaklandı. Eğer Çin merkezli şirketlerden kongreye katılım olursa, son 14 gündür ülke dışında olduklarını ispatlamaları gerekecek.

Mobil Dünya Kongresi’nde Corona Virüs Önlemleri

GSMA şirketi, Corona virüsün bulaşıcı bir hastalık olması nedeniyle kongre süresince el sıkışılmamasını önerdi. Kongrede konuşmacılar tarafından kullanılan mikrofonların ise sürekli değiştirilerek uygun şekilde temizliğinin yapılacağını bildirdi.

Çin’de başlayan Corona virüs salgının tüm dünyayı etkilediği biliniyor. Son olarak da böyle bir teknoloji kongresine damga vurmasıyla gündeme geldi.

Yorumlar (0)
13°
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü