Sosyal Medya Saldırganlığı Uyarısı!

Teknolojinin giderek gelişim göstermesiyle, 7 den 70 e herkesin sosyal medya hesabı bulunmakta.

Bilim, Teknoloji 09.01.2020, 21:40 Onur DİMLİ
Sosyal Medya Saldırganlığı Uyarısı!

Okuma yazması olsa da olmasa da sosyal medya kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli detaylar vardır. Özellikle, bilim adamları tarafından yapılan açıklamalar sonucu Sosyal Medya Saldırganlığı diye ortaya çıkan bir durum insanları endişelendirmiştir.

Sosyal Medya Saldırganlığı Nedir?

İnternet kullanımının ve sosyal medya kullanımının artması sonucu toplumsal yapı oldukça fazla etkilenmiştir. Hemen hemen her kesimden internet kullanıcısı olması dolayısıyla farklı sebeplerle ve farklı nedenlerden ötürü kişiler sosyal medya saldırganlığı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu saldırganlıkla ilgili Anadolu Üniversitesi bünyesinde çalışma gösteren Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, bir açıklama da bulundu. Bu açıklama;

“İnternet üzerinden istediğiniz kişiye kolaylıkla ulaşabilmeniz size her zaman olumlu bir şey değildir. Çünkü hiç tanımadığınız kişilerle yüz yüze gelemiyor ve olumsuz yorumlar yapabiliyorsunuz. Günümüzde sıklıkla karşı karşıya geldiğimiz şiddet ve saldırganlık olgusu, sosyal medya üzerinden de gerçekleştirilmektedir. Sosyal medya saldırganlığı, özellikle bir kuruma ve bir kişiye yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Bu saldırganlık, belirli amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilen bireysel hakaret, tehdit ve zarar verici davranışlar içermekte. Sosyal medya kullanıcıları da sosyal medya saldırganlığı konusunda dikkatli olmalıdır.” Dedi.

Sosyal medya saldırganlığı ile karşı karşıya kaldığınız takdirde sağduyulu davranmalı ve siber suçlara ihbar etmelisiniz.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü