Starship 2 Ya Da 3 Ay İçinde Fırlatılabilir

Spacex uzay şirketi, geçtiğimiz kasım ayında yapmış oldukları Starship test uçuşunda, fırlatılan roketin infilak etmesi sonucu başarısız olmuştu. Hiç moral bozmadan tekrardan çalışmalar başlayan Spacex şirketi, çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor.

Bilim, Teknoloji 03.01.2020, 17:24 Fatih OĞUR
Starship 2 Ya Da 3 Ay İçinde Fırlatılabilir

Spacex’in kurucusu olan Elon Musk, geçtiğimiz gün kendi resmi hesabı olan sosyal medya platformundan açıklamalarda bulundu. Musk, yapmış olduğu açıklamada, hazırlıklarını yapmış oldukları Starship roketinin fotosunu paylaştı ve bu roketin 2 ya da 3 ay sonra fırlatılabileceğini söyledi. Görüntüsünü paylaşmış olduğu roketin, hala yapım aşamasında olduğu fakat çoğu çalışmasının ise tamamlandığı görüldü. Musk, bu rokette birçok iyileştirmelerin yapıldığını ve daha da iyi hale geldiğini belirtti.

Yolcu Taşıma İçin 2020 Yılı Sonu Tarihi

Elon Musk, Starship roketinin 100 yolcu taşıma kapasitesine ve 100 ton kadar da yük taşımasına izin verilecek bir şekilde hazırlanacak dedi. Özellikle bütün dünyada oldukça heyecan yaratan bir projesi olan Ay’a yolculuk içinde çok kısa bir süre kaldığını ve 2020 yılının sonlarına kadar bu gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu yolculukta, Ay’a ilk defa astronot olmayan kişiler gidecek ve Ay’ın etrafında tur atacaklar. Bu yolculuk için satışa çıkan bütün biletleri ise Japon İş Adamı Yusaki satın aldı. Yusaki ’nin bütün biletleri alması kimi götüreceği konusunda merakları arttırdı. Yusaki ‘nin yapmış olduğu açıklamaya göre ise sanatçıları götüreceğiniz açıkladı.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü