Whatsapp Uygulaması, İşletim Sistemi Windows Mobile Olan Akıllı Telefonlardan Kaldırılıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip.

Bilim, Teknoloji 22.11.2019, 16:22 08.01.2020, 17:48 Soner YARDIM
Whatsapp Uygulaması, İşletim Sistemi Windows Mobile Olan Akıllı Telefonlardan Kaldırılıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip. Uygulama işletim sistemi Windows Mobile olan akıllı telefonlardan kaldırılıyor. Windows Mobile işletim sistemi için WhatsApp uygulaması, 16 Aralık tarihinden itibaren Windows Store'dan kalkacak.

Apple İOS ve Android gibi platformlarda sıklıkla kullanılan ve dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan anlık ileti paylaşma uygulaması Whatsapp, bir işletim sisteminden daha kaldırılacak. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında popülerliğini koruyan Whatsapp, Microsoft’un Windows Mobile işletim sistemlerinde kullanılmaya devam edecek.

Hangi Tarihte  Kaldırılacağı Merak Konusu

Uygulamanın, 16.12.2019 tarihinden itibaren Windows Store’dan kaldırılacağı açıklaması yapıldı. Uygulama kaldırıldıktan sonra Windows Store üzerinden kullanıcıların WhatsApp'ı indirmesi mümkün olmayacak. Buna istinaden akıllı telefonunuzda zaten yüklenmiş WhatsApp uygulaması varsa kullanıcılar bu durumdan etkilenmeyecek olup, uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler. Fakat bilinmesi gereken diğer bir nokta, uygulama mağazadan kaldırdıktan sonra Whatsapp, güncelleme desteğini de geri çekecek.

Uygulamalar Teker Teker Kaldırılıyor

Microsoft için Windows Mobile, sarsılmaz önemde olan bir işletim sistemiydi. Firma umudunu son çıkan Windows 10 Mobile ile sürdürmeye devam ediyor. Uygulamaların bu şekilde kaldırılmasının en büyük nedeni İOS ve Android işletim sisteminin piyasada çok yüksek yüzdelerde seyretmesi olarak görülüyor. Durum bu şekilde iken de, WhatsApp gibi uygulama geliştiricileri de çareyi, kullanıcılarına hitap etmeyen uygulamalarını işletim sistemlerinden teker teker kaldırmakta buluyor.

Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Karikatürü Tümü