Zaman Makinası Yaptığını İddaa Etti

Astrofizikçi olan Ronald Mallett, yapmış olduğu çalışmalar ve Einstein’ın kuramlarına göre yürüttüğü teorilerinde, zaman makinasının yapımını bulduğunu açıkladı.

Bilim, Teknoloji 06.01.2020, 15:27 14.01.2020, 18:34 Fatih OĞUR
Zaman Makinası Yaptığını İddaa Etti

Astrofizikçinin açıklamış olduğu bilimsel açıklamalar doğru ve kusursuz bulunsa dahi, bilim insanları bu duruma yine de kuşku ile yaklaşıyor. Bilim insanları, yüz yıllardır, zaman makinası hakkında araştırmalar yapıyor ve teoriler üretiyor. Fakat bugüne kadar yapılan hiçbir çalışma sonuç geremedi. Bilim insanlarına göre ise evet geleceğe yolculuk yapmak mümkündür fakat aynı şey geçmişe yolculuk için pek de mümkün değildir. Astrofizikçi olan Ronald Mallett ise tam aksine zamanda yolculuk yapılabileceğine ve bunun için gerekli olan bilimsel denklemi çözdüğüne inanıyor.

Yapmış Olduğu Bilimsel Teoriler Mantıklı Bulundu

Astrofizikçi olan Ronald Mallett tarafından açıklanan ve bilim dünyasını ikiye bölen, zaman makinası denklemi teorisi mantıklı bulunmakta. Fakat bilim insanları yapılan denklemin doğru olabileceği konusunda şüpheli davranmaktadır. Çünkü bilim insanları, geçmişin sadece izlenebileceğini fakat gidilemeyeceğini belirtmektedir.

Fakat Astrofizikçi olan Ronald Mallett ise Einstein tarafından yapılan teorilere dayanarak, bunun mümkün olduğunu söylemektedir. Astrofizikçi, Einstein tarafından yapılan kuramlarda, uzayın bükülebileceği ortaya koyulduğunu belirtti. Bu durumun mümkün olduğu bilim dünyasında kabul görülmüş bir teoridir. Uzay, zamanı da içinde tutar diye Astrofizikçi, uzaya yapılabilen şeylerin aynı şekilde zamana da yapılabileceğini belirttir. Bu nedenle de zaman bükülüyorsa, geçmişe yolculuk ya da geleceğe yolculuğun mümkün olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü