2020 Motorlu Taşıt Vergisi Belirlendi

Araç sahipleri, her yıl belirlenen bu oranları beklemektedir. Çünkü her yıl belirlenen oranlar üzerinden, motorlu araçları için ödeyecekleri vergilerin oranı belirlenmektedir.

Ekonomi 06.01.2020, 19:03 Fatih OĞUR
2020 Motorlu Taşıt Vergisi Belirlendi

Araba sahibi olmak elbette ki güzeldir, fakat iş vergiye geldiğinde özellikle ödenecek olan vergi yüksek oranlarda ise iş biraz tatsızlaşıyor. İşte 2020 yılı için ödenecek olan motorlu taşıt vergisi açıklandı. Yapılan açıklamalara göre belirlenen oran, vatandaş için en iyi şekilde belirlendi ve uygulamaya alındı. Belirlenen zam oranı, yeniden değerlendirme oranında indirim yetkisi de kullanıldı ve oran 12’ye indirildi. Motorlu taşıt vergisi, %22,58 olarak belirlenmişti ve sonrasında Yeniden değerleme oranı uygulandı. Oranın 12’ye çekildiği belirtildi.

İşte Ödenecek Olan Oran Detayları

Her yıl araç sahipleri tarafından ödenen motorlu araç vergi oranları, bu yılda artış gösterdi. 2020 yılı için belirlenen oranlar ile vergi, harç ve ceza oranları %22,58 oranında artış olarak açıklandı. Fakat araçlar için özellikle yeniden değerleme oranı indirim yetkisi motorlu taşıt vergisi için uygulanan oranda kullanıldı. Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen karar göre, 209 yılında uygulanmış olan indirim yetkisinin 2020 yılında da kullanılması ile oranlar belirlendi. Bu verilen karara göre belirlenmiş olan motoru araç vergi oranı tekrardan düzenlemeye alındı ve oran yüzde 12 olarak yeniden belirlendi. Verilen bu karara ise vatandaş büyük sevinçle karşıladı. Karar resmi gazetede yayınladı ve artık yürürlüğe girdi.

Yorumlar (0)
17°
açık
Günün Karikatürü Tümü