Akıllı İhracat Platformu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye 2023 Zirve toplantısında, ekonomiye dair konuşma yaptı.

Ekonomi 02.12.2019, 15:51 Soner YARDIM
Akıllı İhracat Platformu

Türkiye ekonomisinin yükselmesi ve ilerlemesi için bazı çalışmaları yürüttükleri açıklayan Bakan Pekcan, küresel ekonomide değişim ve gelişimin olduğu ve dengelerin değişmeye başladığını belirtti. Artık ekonomik sistemi etkileyen unsurların da değiştiğini söyleyen Bakan Pekcan, bu konuda ülke ekonomisinin gelişimi için çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yapmış olduğu konuşmada, ekonomik dengeleri sağlayan ve gelişmekte olan ülkelerin oldukça iyi kullandığı unsurları açıkladı. Artık ekonominin gelişimi ve değişimini belirleyen unsurların teknolojik unsurlar üzerinden ilerlediğini söyleyen Bakan Pekcan, bu yönde bir proje oluşturduklarını bildirdi. Bu geliştirilen proje ise Akılı İhracat Platformu olarak açıklandı.

Değişen Sistemde Yerimizi Almalıyız

Türkiye 2023 Zirve Toplantısında açıklama yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, küresel ekonomi içerisinde bulunan belirsizlikler nedeni ile sistemlerin değişim geçirdiğini ve Türkiye’nin de bunan gerekli mesajları alıp, ona göre adım atması gerektiğini belirtti. Gelişmekte olan ülkelerin, 2000’li yıllardan beri oldukça hızlı bir büyüme gösterdiğini söyleyen Bakan Pekcan, Türkiye’nin de gerekli adımları atabilmesi için gerekli projeleri geliştirmeye başladıklarını belirtti.

Geliştirilmeye başlanan Akıllı İhracat Platformu yazılımı, çalışmaları devam ediyor ve tahmini olarak 2020 yılının sonlarına doğru bu uygulama yazılımı faaliyete girebilecek diyen Bakan Pekcan, proje bitiminde platformu iş insanlarını sunacağını belirtti.

Yorumlar (0)
28°
açık
Günün Karikatürü Tümü