Alternatif Bank’tan Ev Alacaklara Müjde

Alternatif bank yetkilileri ev alacakları ilgilendiren bir açıklamada bulundu.

Ekonomi 05.12.2019, 10:59 Fatih OĞUR
Alternatif Bank’tan Ev Alacaklara Müjde

Son dönemlerde konut fiyatlarında meydana gelen yüksek fiyat zamlarının ardından, konut kredisindeki faiz oranlarını 0,98’e sabitleyerek ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek.

Kredi Faiz Oranları 0,98’e Sabitleniyor.

Yabancı yatırımcıların da ülkemize yönelmesiyle artan konut fiyatları, dolar üzerinden değer görmeye ve satılmaya başlanmış, bu durum da yerli yatırımcıların ev alıma fikrinden uzaklaşmasına neden olmuştu.

Birikmiş bir meblağ ile ev alma fikrinin hayal olduğu günümüz ev piyasasında, kira öder gibi ev sahibi olmanın en yaygın yöntemlerinden biri konut kredisi olarak görülüyordu. Yaşanan artışın konut kredisi faiz oranlarına da yansıması vatandaşın konut kredisi alarak ev sahibi olma fikrini de bir süre askıya almasına sebep olmuştu. Ancak beklenen haber Alternatif Bank yetkililerinden geldi. 

Alternatif Bank yaptığı açıklamada, konut kredisindeki faiz oranını 0,98’e sabitleyeceğini açıkladı. Üstelik diğer bankalarda olduğu gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar 120 aya kadar vade seçeneğinden faydalanabilecekler.

Amaç Emlak Piyasasını Hareketlendirmek

Yapılan bu hamle ile hem konut sahibi olmak isteyen vatandaşların yüksek faiz ödemesi yapmadan ev sahibi olmalarına yardımcı olmak olduğunu açıklayan Alternatif Bank yetkilileri, hem de emlak piyasasında hareketlilik yaratmak ve emlak alımını teşvik etmek olduğunu belirtiyor. Yapılan hamlenin vatandaş tarafından rağbet görüp görmeyeceği ise, önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü