Altının Rakibi Meyveler Oldu

Balıkesir’de ilginç bir olay yaşandı. Balıkesir Altı eylül ilçesinde yaşayan bir manav, Arjantin’den yaz meyveleri getirdi. Getirdiği bu meyveleri ise yüksek fiyattan satışa sundu. Fiyatlara rağmen meyvelere büyük ilgi gösterildi.

Ekonomi 20.01.2020, 16:24 Fatih OĞUR
Altının Rakibi Meyveler Oldu

Yaz meyveleri yüksek fiyatlara satarak meşhur olan Recep Gökgür, bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Vatandaşların bu meyvelere aldığını, özellikle hamile kadınlara çok sattığını belirtti.

Recep Gökgür, Arjantin’den getirdiği eriklerin kilosunu 1000 TL’ye, çileğin kilosunu da 50 TL’den satıyor. Kilo yerine adet ile almakta mümkün. Örneğin; 3 adet erik ya da 2 adet şeftali 50 TL’ye alınabiliyor. Bunların yerine aynı fiyata başka yaz meyvelere de alınabiliyor. Kavuz ve karpuzların kilosu 10 TL, meşhur ejderha meyvesinin adet fiyatı 25 TL ve çileğin kilosu 15 TL’den satışa sunuluyor.

Bu fiyatlar, vatandaşların gözüküyor. Ancak özellikle eşleri hamile olanlar, ellerini ceplerine atmak zorunda kalıyor.  

Kış Aylarında Yaz Meyveleri Yenebilir, Tek Bir Şartla!

Yaz meyvelerinin satıldığı duyanlar, bu konuda eleştiri yapmaktan çekinmedi. Hamile kadınlara zararlar verdiği, bunların ticaret tuzağı olduğunu belirtti.

Manav Recep Gökgür, bu konuda bilgiler verdi. Yaz meyvelerinin Türkiye’de yetiştirilmediği, Arjantin’den getirildiği söyledi. Karpuzlarında İran’dan geldiği vurguladı. Ülkede GDO’lu yetiştirilseydi fiyatlarının bu kadar yüksek olmayacağını da açıkladı.

Meyvelerden yiyenler de bu konuda fikirlerini paylaştı. Meyvelerin tatlarına bakmadan yorum yapılmamasını, meyvelerin hormonsuz olduğunu belirttiler.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü