Arda ERMUT Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut'dan Önemli Açıklamalar.

Ekonomi 29.01.2020, 14:55 Abdurrahim KARABAYIR
Arda ERMUT Önemli Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin başlattığı Turizim Yatırımcıları Forumu İstanbul’da gerçekleşti. Yapılan bu foruma Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destek verdi. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut toplantıda yaptığı önemli açıklama ile gündeme geldi.

Reformlar sayesinde yatırım ortamını iyileştirmek, Türkiye’nin son 17 yılda 217 milyar dolar doğrudan uluslararası yatırım çektiğini ve bu güçlü performansın küresel yatırımcıların Türkiye ekonomisine olan güveninin kanıtı olduğunu dile getirdi. Ermut konuşmasında özellikle 2003 öncesinde Türkiye’nin çekmiş olduğu toplam doğrudan uluslararası yatırımın 15 milyar dolar olduğu düşünülürse bu gelişmenin çok önemli olduğuna değindi. Fakat Türkiye’nin potansiyeli dikkate alındığı taktir de alınması gereken mesafeler olduğunu ve çok çalışmalarının gerektiğinin farkında olduğunuda söyledi.

Turizim Sektörüne Öncelik Ve Destek Vermeyi Sürdüreceğiz

Ermut önemli açıklamalar yaparken Türkiye’nin 2018’de turist sayısının 39.4 milyon olduğunu belirterek kısım verilerine bakıldı taktir de bu rakamın %15 oranında aşılacağını belirtti. Türkiye'nin başta İstanbul olmak üzere birçok ilinde sayısız turizim şehrine sahip olduğunu dile getirirdi. Turizmi çeşitlendirmek ve tüm Türkiye’ye yaymak adına çok çalışacaklarını ve Anadolunun farklı yerlerinde turizm alanında önemliyıldızların bulunduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü