Bakan Albayrak'tan Vergi Affına Yönelik Açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son zamanlarda vergi affına yönelik oluşan söylentilere karşı vatandaşlara önemli açıklamalarda bulundu. Vergi ile ilgili herhangi bir affın olmadığını dile getiren Bakan Albayrak, vatandaşlara af döneminin bittiğini duyurdu.

Ekonomi 09.03.2020, 23:15 Abdurrahim KARABAYIR
Bakan Albayrak'tan Vergi Affına Yönelik Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye'de vergi affı konusu geniş bir gündemde yer buldu. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalara göre gündemde ilk sırasını kaybetmeyen vergi affı konusu için herhangi bir çalışmanın yapılmadığı anlaşıldı.

Bakan Albayrak çalışmaları içerisinde vergi affının olmadığını, dolayısıyla vergi affı döneminin de bittiğini kamuoyu ile paylaştı. Hazine ve Maliye Bakanı Denizli İş Bankası İle Buluşma Toplantısı içerisinde vergi affı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, Türkiye'nin ekonomisi ile ilgili de çarpıcı gerçeklere değindi. Türkiye’ye yatırımların son 5 çeyrektir daraldığını ancak 4. çeyrekte büyük bir toparlanma olduğunu belirten Albayrak, ilerleyen günlerde hedeflerini yakalayacaklarının sinyallerini verdi.

Cep Telefonlarında Taksitli Satışlar Yok

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vergi affının yanı sıra cep telefonu ve beyaz eşya satışlarına da değindi. Önümüzdeki günlerde cep telefonu satışlarında taksitli opsiyonun olmayacağını, aynı zamanda beyaz eşya satışlarında ise taksit sayısını artırılmayacağını açıkladı. Coronavirüs vakasının sadece Çin ekonomisinde değil tüm dünya ekonomisini olumsuz bir şekilde etkilediğine değinen Bakan Albayrak, Türkiye'nin Çin'de bulunan vatandaşlarını en doğru bir şekilde tahliye eden ülke olduğunu da kamuoyu ile paylaştı.

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Karikatürü Tümü