Bakan Pekcan Açıkladı: Gümrük Kapılarımız Bu Sene Tamamlanacak

Ülkemizin Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan, Kapıköy ve Sarp gümrük kapılarının geçen sene yenilendiğini bildirerek, bu sene de Kapıkule, Hamzabey ve İpsala'da bulunan gümrük kapılarının yenileme çalışmasının yapıldığını bildirdi.

Ekonomi 30.01.2020, 20:06 Abdurrahim KARABAYIR
Bakan Pekcan Açıkladı: Gümrük Kapılarımız Bu Sene Tamamlanacak

Ülkemizin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen Dünya Gümrük Günü etkinliğinde ve yapılan ödül töreninde bir konuşma gerçekleştirdi. Bakanlık olarak yapılan yasal ticaret faaliyetlerinin desteklenmesi, yasallığı bulunmayan ticaret faaliyetlerinin ve kaçakçılığın önlenmesi için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini belirten Pekcan, aynı şekilde dünyada gelişen insan, bitki ve hayvan hastalıklarının yayılmasının önlenmesi için önlemler aldıklarını bildirdi.

Modernizasyon Sağlanıyor

Sınır kapılarında modernizasyon çalışmalarına tüm hızıyla sürdüğünü bildiren Bakan Pekcan, geçen yıl Sarp ve Kapıköy sınır kapılarının yenilendiğini bildirdi. Bu sene de İpsala, Hamzabey ve Kapıkule sınır kapılarını yenileme çalışmalarının sürdürüldüğünü bildiren Pekcan, çalışmalarının bu senin sonunda biteceği bilgisini verdi. Zeytindalı sınır kapısında bulunan prefabrik binada çalışanların görevlerini yaptığını bildiren Pekcan, Habur sınır kapısının inşaatına devam edildiğini de bildirdi. Yapılan çalışmalara ve öngörülere göre Habur Ssınır kapısının inşaatının 2021 yılının sonunda tamamlanmış olacağını yaptığı konuşmada açıklayan Ticaret Bakanı Pekcan, bu sınır kapısının 2020 yılının sonuna yetişmesini temenni ettiğini bildirdi.

Ticaret Bakanlığı'nın görevinin yasal olan ticareti kolaylaştırılması ve illegal olan ticaretin ise önlenmesi olduğunu bildiren Bakan, bunun ancak modern sınır kapılarının inşa edilmesi ile mümkün olacağının altını çizdi.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu